Reklama

Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta

Bohatí majitelé výjimečných aut mají jistě své vlastní nemovitosti, kam by se jejich vozy vešly. Ale proč je mít tam, když jinde mohou mít veškerou péči?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta

10.2.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Bohatí majitelé výjimečných aut mají jistě své vlastní nemovitosti, kam by se jejich vozy vešly. Ale proč je mít tam, když jinde mohou mít veškerou péči?

Luxusní hotely pro majetnou klientelu dnes najdete pomalu na každém rohu. Stále častější je pak i výskyt těch zvířecích, do kterých mohou lidé strčit své domácí mazlíčky na pár dní, třebas během dovolené. Není tak vlastně ani překvapením, že vznikat začínají také jakési hotely pro auta. Podobná místa už známe z USA, existují ale i v Evropě. Pod názvem First Car Lounge jsou hned dva takové provozovány ve Švýcarsku, přičemž za jejich zrodem stojí dva nadšenci Adrian Gattiker a Christian Gell.

„Na počátku všeho stála vize dvou automobilových fanatiků, kteří začali uvažovat nad tím, kde by mohli uskladnit své vozy,“ říká ke zrodu hotelu Gell. Dodává přitom, že poprvé dali s Gattikerem hlavy dohromady již před deseti lety. S konkrétními plány ovšem vyrukovali až v roce 2009, k otevření prvního hotelu poblíž curyšského jezera došlo o tři léta později. Poptávka ale velmi rychle převýšila možnosti zařízení.

V roce 2016 proto došlo na otevření druhého podniku, jímž se stal přebudovaný hangár u letiště v Emmenu. Jen u dvou hotelů ale nejspíše Gattiker a Gell nezůstanou, zájem je totiž i nadále enormní. Není se přitom čemu divit, neboť Švýcarsko je rájem luxusních a supersportovních vozů. First Car Lounge jim pak nabízí ubytování, jaké má konkurenci snad jen v těch nejlepších privátních garážích. A možná ani v nich ne.

Zabezpečení obou lokalit bylo totiž inspirováno bankovními sejfy. Ochranka tedy hlídá celý areál, do budov je pak umožněn vstup pouze s přístupovou kartou a za pomoci osobního kódu. Uvnitř pak motoristy a zejména jejich vozy čeká obří otevřené prostranství koncipované maximálně pro stovku vozů. Díky tomu je usnadněn vjezd i výjezd za každé situace.

Kromě toho jsou oba „hotely” klimatizovány, na korozi nebo rozpálené interiéry tedy rovnou zapomeňte. Každé stání navíc disponuje elektrickou zásuvkou, což umožňuje konstantní dobíjení baterií. Gattiker a Gell počítali s tím, že majitelé aut si občas vyzvednou svého mazlíka jen na krátkou projížďku, než jej zase vrátí zpět. Kvůli tomu ostatně došlo i na laborování při výběru lokality.

Jak hotel v Feusisbergu, tak v Emmenu se nacházejí poblíž páteřních komunikací a dálnic, stejně jako mají na dosah zakroucené horské silničky. Není tedy problém vyrazit si kupříkladu na francouzskou riviéru nebo do alpských průsmyků. Stejně tak ovšem hotely slouží i jako klubovna pro majitele, kteří se zde mohou setkávat a plánovat společné vyjížďky.

Dodat pak jen lze, že zvenčí se budovy snaží tvářit co nejnenápadněji, aby nepřitahovaly nežádoucí pozornost a jejich přesná umístění nejsou veřejně známa - třebaže z leteckých fotek není těžké je vystopovat. Uvnitř se skrývají miliardy, neboť třeba jen Gattiker zde má ultravzácný Mercedes-Benz 300SL Gullwing v bavorské modři. Povšimnout si ale můžete i BMW M1, Lamborghini Miura či mnoha dalších aut s cenami v řádu stovek milionů korun.

Rádi bychom vše uzavřeli zmínkou o ceně, tu však Gattiker a Gell sdělují pouze vážným zájemcům. Nicméně s ohledem na poskytované služby se dá předpokládat, že o levnou záležitost rozhodně nejde. Na druhé straně stálá teplota a provozuschopný stav hodnotu aut jen zvyšují a majitelům tudíž jejich náklady do jisté míry vracejí...

Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 1 - First Car Lounge 2018 nove foto 01Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 2 - First Car Lounge 2018 nove foto 02Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 3 - First Car Lounge 2018 nove foto 03Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 4 - First Car Lounge 2018 nove foto 04Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 5 - First Car Lounge 2018 nove foto 05Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 6 - First Car Lounge 2018 nove foto 06Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 7 - First Car Lounge 2018 nove foto 07Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 8 - First Car Lounge 2018 nove foto 08Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 9 - First Car Lounge 2018 nove foto 09Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 10 - First Car Lounge 2018 nove foto 10Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 11 - First Car Lounge 2018 nove foto 11Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 12 - First Car Lounge 2018 nove foto 12Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 13 - First Car Lounge 2018 nove foto 13Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 14 - First Car Lounge 2018 nove foto 14Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 15 - First Car Lounge 2018 nove foto 15Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 16 - First Car Lounge 2018 nove foto 16Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 17 - First Car Lounge 2018 nove foto 17Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 18 - First Car Lounge 2018 nove foto 18Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 19 - First Car Lounge 2018 nove foto 19Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 20 - First Car Lounge 2018 nove foto 20Jak bohatí skladují své vozy? Tady je jeden z utajovaných luxusních „hotelů” pro auta - 21 - First Car Lounge 2018 nove foto 21
Hotely First Car Lounge nabízejí exkluzivním vozům péči i ochranu, s jakou nemohou počítat mnohdy ani v garážích samotných majitelů. Není proto divu, že zájem převyšuje nabídku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše