Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund

Vývoj se odehrává ve všech oblastech lidské činnosti a nemíjí ani takové věci, jako jsou odtahové vozy. Tento už nic složitě nenakládá, prostě čapne a jede.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund

12.5.2019 | Petr Miler

Vývoj se odehrává ve všech oblastech lidské činnosti a nemíjí ani takové věci, jako jsou odtahové vozy. Tento už nic složitě nenakládá, prostě čapne a jede.

Na poli odtahových vozů zdánlivě žádný velký vývoj neprobíhá. Už léta lze auto buď zaháknout a táhnou po svých nebo jej dostat na korbu, ať už podobným způsobem, nebo s pomocí hydraulické ruky, která si auto „vytáhne” i s dosti obtížně dostupných prostor. Pravda, pak je tu ještě ruská cesta, ta je ale poněkud násilná a v našich končinách snad nepraktikovaná.

Pomineme-li poslední zmíněný způsob, mají všechny ty dosud široce uplatňované jedno společné - jsou poměrně náročné a stojí dost času, lidského úsilí a nebo obojího. Pokud jste někdy viděli v akci třeba pražskou městskou policii právě s odtahovokou s hydraulickou rukou, víte, že jde o proces trvající minimálně mnoho minut za asistence několika lidí.

Někteří tedy i auta parkují s vědomím, že mohou být odtažena - jsou přesvědčeni, že když na to ale přijde, při troše pozornosti odtahu snadno zabrání a ušetří si část výdajů i problémů. V Praze možná, v Turecku ale stěží. Právě odtud pochází odtahový vůz domácí firmy Miles, který výrobce označuje za nejrychlejší odtahové auto světa. A je vážně ďábelsky rychlé.

Ani do filmu „Gone In 60 Seconds” (u nás 60 sekund) by se nehodil, protože tak dlouho mu práce netrvá. Podstatou jeho fungování je jakási variace na vysokozdvižný vozík, který své vidlice vozí schované pod korbou. Pak najede vedle auta, vidlice spustí, vysune je do strany, auto takto pod koly (tedy naprosto čistě) „čapne”, zvedne jej nahoru a naloží na korbu. Samotné nakládání zabere asi 40 sekund se vším všudy a celá práce vozu od příjezdu k odjezdu ani ne minutu.

Ano, odtah nemá nikdo rád, tím spíše je třeba si na takové stroje dávat pozor, zvláště pokud letos zamíříte na dovolenou do Turecka či okolních zemí - kde všude může operovat, nevíme. Níže jej můžete vidět v akci na istanbulském letišti. Vůz odveze dříve, než kdokoli vyběhne z příletové haly. Podívejte se na to sami, je to docela pozoruhodný kus techniky, který vyčistí parkoviště dŘíve než párkrát řeknete „švec”...


Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 1 - Extremne rychle odtahove auto Miles 01Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 2 - Extremne rychle odtahove auto Miles 02Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 3 - Extremne rychle odtahove auto Miles 03Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 4 - Extremne rychle odtahove auto Miles 04Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 5 - Extremne rychle odtahove auto Miles 05Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 6 - Extremne rychle odtahove auto Miles 06Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 7 - Extremne rychle odtahove auto Miles 07Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 8 - Extremne rychle odtahove auto Miles 08
Na první pohled může vypadat jako nějaký speciál pro sklenáře...

Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 9 - Odtah 59 sekund video 01Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 10 - Odtah 59 sekund video 02Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 11 - Odtah 59 sekund video 03Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 12 - Odtah 59 sekund video 04Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 13 - Odtah 59 sekund video 05Nejrychlejší odtahové auto světa vyčistí parkoviště během desítek sekund - 14 - Odtah 59 sekund video 06
...ve skutečnosti ale za pár desítek sekund odstraní špatně zaparkované auto ze silnice

Zdroje: Miles Lift, MadixiRu@Youtube

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše