Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák

Když někdo miluje auta, obvykle je také rád řídí. Freddie Mercury byl ale i v tomto jiný a auta měl v oblibě i přesto, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Také proto se o jeho sbírce moc neví.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák

25.11.2018 | Mirek Mazal

Když někdo miluje auta, obvykle je také rád řídí. Freddie Mercury byl ale i v tomto jiný a auta měl v oblibě i přesto, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Také proto se o jeho sbírce moc neví.

Do kin vstoupil film Bohemian Rhapsody pojednávající o britské rockové kapele Queen. Životopisné hudební drama se věnuje především hlavní celebritě, Freddiemu Mercurymu, kterého vám jistě nemusíme dlouze představovat. Jeden z nejvýznamnějších zpěváků historie proslul charizmatem a extravagantností a touha odlišovat se se projevila i při výběru automobilů do jeho soukromé sbírky.

Miláček davů vzdoroval společenským stereotypům a stal se jedním z nejvýraznějších umělců planety. Budování image bylo neoddiskutovatelnou součástí jeho bouřlivého života a auta se stala součástí jeho hvězdných manýrů. O to více může překvapit, že neměl řidičský průkaz a ve svých vozech se nechával vozit, pokud s nimi tedy vůbec jezdil.

Ani absence řidičáku ale nezastavila hudební ikonu nakupovat vozy, které mu zrovna padly do oka. Málo jich nebylo, všechny tvoří dohromady pěknou kolekci. Obecně není příliš známo, čím se Freddie přepravoval, tento aspekt jeho života zapadá vedle jiných, viditelnějších. Proto si pojďme ukázat, co autor mnoha velkých hudebních hitů vlastnil - cokoli běžného, abyste pohledali.

Studebaker Champion 1950

Ve sbírce Mercuryho se našlo i velmi zvláštní auto z dob, kdy byl na světě teprve čtyři roky. Nevšední tvary, vyboulená světla a dvoje dveře patří modelu Champion automobilky Studebaker. Verze z roku 1950 se vyráběla v Indianě mezi léty 1939 až 1958. Odvážně tvarovaná karoserie zaujala dostatečný počet zákazníků, kteří zachránili továrnu před krachem. Design podobný letadlu doprovodil úsporný motor a nízká hmotnost, což se osvědčilo na malé spotřebě benzínu. Mercuryho ale fascinoval hlavně design vozu.


Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 1 - Freddie Mercury sbirka aut 01Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 2 - Freddie Mercury car collection dalsi 01Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 3 - Freddie Mercury car collection dalsi 02

Daimler DS-240

Auto vhodné pro královnu nebo pohřební služby má též daleko k normě. Vznikalo pod vlajkou firmy Daimler Motor Company v letech 1968 až 1992. a řada z vyrobených asi pěti tisíc vozů je dodnes používáno pro oficiální účely, vozí se jimi například členové britské a dánské královské rodiny. A v pohřebnictví je pro svůj klasický vzhled též stále k vidění. Mercury byl uctíván podobně jako král všech rockových fanoušků, zadní sedadlo elegantní limuzíny mu tedy slušelo. Spojitost s druhým typickým využitím tohoto vozu je vzhledem k Mercuryho brzké smrti smutnou hříčkou osudu.

Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 4 - Freddie Mercury car collection dalsi 03Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 5 - Freddie Mercury car collection dalsi 04Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 6 - Freddie Mercury car collection dalsi 05

Rolls-Royce Silver Shadow

Možná nečekaně decentní stroj pro Mercuryho garáž, ale Silver Shadow uměl odzbrojit i nevybouřenou oběť divokého šoubyznysu. Rolls-Royce frontmana Queenů byl světle šedý, s šedým koženým interiérem a dřevěným obložením. Pojízdný gauč dostal jako výbavu kazetový přehrávač a telefon. Auto sloužilo až do posledního dechu svého pána, poté byl prodán v aukci.

Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 7 - Freddie Mercury car collection dalsi 06Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 8 - Freddie Mercury car collection dalsi 07Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 9 - Freddie Mercury car collection dalsi 08

Mercedes-Benz 420 SEL

Černý sedan byl zakoupen v roce 1986. Stal se zpěvákovou oblíbenou volbou na denní ježdění a posledním vozem, který si kdy pořídil. Je smutné, že po smrti prvního majitele s ním bylo zacházeno dost nevybíravým způsobem a zachráněn byl až prodejem novému majiteli z vrakoviště ve stavu, který můžete vidět níže.

Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 10 - Freddie Mercury sbirka aut 04Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 11 - Freddie Mercury car collection dalsi 09Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 12 - Freddie Mercury car collection dalsi 10

Lincoln Town Car

Luxusní sedan vyráběný firmou Ford Motor Company od roku 1981 si slavný zpěvák zakoupil po koupi bytu v New Yorku, aby se vyhnul otravnému pronajímaní cizích automobilu při každé návštěvě Spojených států. Hranatý americký kočár ho uhranul natolik, že si pořídil hned dva - černý a stříbrný, pochopitelně s řidičem.

Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 13 - Freddie Mercury sbirka aut 05Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 14 - Freddie Mercury car collection dalsi 11Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 15 - Freddie Mercury car collection dalsi 12

Range Rover Convertible

Mercury vlastnil také nevšední Range Rover po Rogerovi Taylorovi z kapely Queen. Kompaktní SUV s plátěnou střechou a motorem V8 si idol mnoha generací nikdy nevyzkoušel za volantem, ale vzhledově se neobyčejné vozidlo hodilo k extravagantnímu myšlení celebrity. Range Rover neposkytoval takový přepych jako ostatní modely, ale o to víc se za stylovým kabrioletem otáčeli kolemjdoucí.

Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 16 - Freddie Mercury sbirka aut 06Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 17 - Freddie Mercury car collection dalsi 13Neznámá sbírka aut Freddieho Mercuryho. Vlastnil jich dost, i když neměl řidičák - 18 - Freddie Mercury car collection dalsi 14

Zdroj: Drive Tribe

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše