Reklama

Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu

Většina sportovních aut je odsouzena do rolí garážových královen a už stovky tisíc najetých km jsou u nich raritou. Tento vůz ale jezdil skoro 190 km den co den.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu

12.11.2017 | Petr Miler | 6 příspěvků

Většina sportovních aut je odsouzena do rolí garážových královen a už stovky tisíc najetých km jsou u nich raritou. Tento vůz ale jezdil skoro 190 km den co den.

Milujeme auta, ale proč? Máme rádi, jak vypadají? Je nám příjemné sedět za jejich volantem? Líbí se nám, jak zní, Jak... voní? I na to všechno lze odpovědět „ano”, v prvé řadě je ale krásné je řídit. A to tím spíše, čím zajímavější auto máme před sebou.

Zejména v dnešním světě je ale typické dělat opak - auty příliš nejezdit, a to tím spíše, čím zajímavější jsou. Obvykle tu jde o ztrátu hodnoty, protože skoro jakýkoli cenný sporťák má dnes potenciál držet cenu, nebo i nabývat vyšší hodnoty, pokud jej majitel příliš neopotřebuje. A nebo je to tak, že se výjimečné vozy dostávají do rukou lidí, kteří jich mají desítky a příliš s nimi nejezdí, i když chtějí - máte-li v garáži 30 sporťáků na víkend, musíte se snažit už o to, abyste některé vytáhli na silnici častěji než jednou za rok.

Za této situace jsme rádi za každého člověka, který sportovním autem jezdí, který si ho užívá hlavně kvůli tomu, čím je především - výjimečným dopravním prostředkem. A nyní jsme se dozvěděli o jednom muži, který si takového stroje užíval opravdu dosyta a od roku 2000 s ním do dnešních dnů najel přesně 773 338 mil, něco přes 1,24 milionu km. To je ohromná porce na jakýkoli vůz, natož pak sportovní.

Tím člověkem je Mark Blackwell z americké Floridy a jeho vozem Chevrolet Corvette generace C5. Nebylo to sice jediné auto, které by měl k dispozici, pro většinu každodenních jízd během uplynulých let volil právě Vette, protože se mu s ní jezdilo nejlépe. V průměru s ní tak ujel 69 tisíc km každý rok, skoro 190 km den co den při cestách převážně za prací. A nikdy toho nelitoval.

Mark vypráví, že jen díky jízdním vlastnostem takového auta se byl schopen vyhnout některým problémům, čemuž lze snadno věřit - konkrétně hovoří o jednom úhybném manévru na dálnici, který by s pick-upem, SUV či čímkoli podobným nezvládl. A je třeba dodat, že na takový nájezd vypadá jeho auto opravdu výborně. Je tu pár šrámů, na motoru je vidět, že si dal do těla, ale lecjaké auto nevypadá lépe po 124 tisících km.

Klobouk dolů před každým takovým fandou, tady je navíc třeba udělat to hned dvakrát. Marka nenapadlo po všech těch kilometrech nic lepšího, než vůz darovat National Corvette Museum v Bowling Green. Protože takto ojetá Corvette se nevídá a stane se v něm cenným exponátem. S obdivem nezbývá než i trochu závidět - musí to být hezký automobilový život, trávit skoro veškerý čas na silnicích za volantem sporťáku s velkou atmosférickou V8...

Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 1 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 01Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 2 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 02Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 3 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 03Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 4 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 04Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 5 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 05Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 6 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 06Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 7 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 07Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 8 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 08Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 9 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 09Tento muž najel se sporťákem 1,2 milionu km za 17 let. Pak ho rovnou dal muzeu - 10 - Chevrolet Corvette C5 1 milion km 17 let 10
Tahle Corvette najela za 17 let přes 1,24 milionu km. Majitel, kterého můžete na snímcích též vidět, ji pak v překvapivě dobrém stavu věnovat muzeu jako zajímavý exponát

Zdroj: Autoblog

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama