Reklama

Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč

Může se zdát, že tento bláznivý stroj je jen výplod fantazie něčí fantazie, jenže je skutečný. Vyrábí se v Rakousku a je stejně neuvěřitelně ošklivý jako luxusní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč

10.10.2017 | Marek Bednář | 13 příspěvků

Může se zdát, že tento bláznivý stroj je jen výplod fantazie něčí fantazie, jenže je skutečný. Vyrábí se v Rakousku a je stejně neuvěřitelně ošklivý jako luxusní.

Pokud jste si mysleli, že vůz na obrázcích bude navždy existovat jen na počítači či na papíře, musíme vás zklamat. EleMMent Palazzo Superior, jak se tenhle gigantický obytný vůz jmenuje, je skutečný automobil z oceli a kůže. Dokonce se vyrábí nedaleko, staví ho rakouská firma s italským jménem Marchi Mobile.

Základem je rám náklaďáku Volvo a také motor pochází od této značky. Ovšem zbytek je kompletně vlastní stavba a vzhled byl původně návrhem Luigiho Colaniho, designéra stojícího za plackou Colani Ferrari Lotec Testa d'Oro s maximálkou 351 km/h. A nemusíte se ani tak moc snažit, abyste mezi oběma auty našli designovou podobnost.

Ovšem, bude hodně vzdálená, protože na Ferrari/Lotec se dá dívat, kdežto eleMMent Palazzo - vážně se to píše takhle, klávesnice funguje správně - je tak zoufale ošklivý, že dívat se na jeho příď příliš dlouho je trochu sebemrskačstvím. A z masivu čelního okna - jiný název nás nenapadá - asi nebude moc dobrý výhled; pokud vám vadí tlusté A-sloupky, tenhle motorhome nebude pro vás.

Příběh pokračuje maskou chladiče, trochu nepochopitelně vyvedenou dalším faldem, useknutým kvůli mřížky. Trochu to připomíná něco mezi rypákem vepře a helmou stormtroopera z hvězdných válek. Fald nárazníku se světly níže také nepomáhá a stěrač točící se kolem osy uprostřed musí být za deště vážně pohled pro bohy.

V kabině je to ovšem úplně něco jiného. Jistě, z místa řidiče stále vidíte tu nanejvýš podivnou konfiguraci čelního skla, ale na tohle auto je lepší se dívat zevnitř než zvenčí. Je to totiž vůz nanejvýš luxusní. Po zaparkování se umí rozšířit ze 2,55 na 5 metrů šířky, takže o prostor uvnitř není nouze. A v obytném prostoru hned za kabinou je gauč, který má jednotlivé části individuálně elektricky nastavitelné.

Je tu bar s ledničkou na víno a kávovarem, kompletní kuchyně s ledničkou, mrazničkou, výrobníkem na led, sporákem i digestoří. Vedle je toaleta s umyvadlem a o kousek dál je ložnice, která nabídne velkou postel. Ještě dál, úplně vzadu auta, je „lázeňská zóna”, jak uvádí web výrobce, s velkou masážní sprchou a make-up stolečkem.

To stále není všechno. Palazzo Superior má navíc na střeše posezení. Vedou tam schody buď na straně obytného prostoru nebo uprostřed, které se nejspíš sklopí do stropu, a nahoře je pohovka ve tvaru písmene U okolo stolečku. Podlaha tu je vyhřívaná, takže nevadí chladnější večer, a vysouvací kryt slouží jako přístřešek, kdyby začalo pršet. Také v něm je audioinstalace, abyste si nemuseli zpívat.

Zábavní elektronika v obytném prostoru je samozřejmě mnohem širší, jsou tu dvě LED televize o úhlopříčce 42", vlastní mediaserver s Wi-Fi včetně připojení k internetu, příjem satelitní televize a dva na sobě nezávislé audiosystémy Steinway Lyndolf. A všechny prvky vozu můžete ovládat palubním systémem přes směrnici CAN Bus.

Po stránce funkčnosti jako motorhome tu je nádrž na 800 litrů čisté vody, na 800 litrů odpadní vody mimo odpadu z toalety, na který je prostor dalších 250 litrů. Samozřejmostí je klimatizace celého prostoru s funkcí hlídání tlaku vzduchu při vysouvání a zasouvání bočních panelů karoserie a také je v celém obytném prostoru podlahové vytápění. Obytná plocha je 68 m2, víc než má leckterý třípokojový byt, a celý vůz je dlouhý 12 metrů. Existuje samozřejmě více různých verzí, některá střešní posezení nemusí mít, jiná má zase jinak uspořádaný interiér a určitě by nebyl problém přizpůsobit vůz přesně požadavkům klienta.

Pokud jsme vás popisem navnadili a vzhled eleMMentu Palazzo Superior vám nepřijde odpudivý, můžete si jej koupit. Marchi Mobile vám takový vyrobí a nebude první, jak ukáží i skutečné fotky níže. Čas od času nabízí tato firma hotové nové auto a v závislosti na konfiguraci za něj chce okolo 2,5 milionu Eur, tedy asi 66 milionů Kč. Dražší obytný vůz na světě neexistuje, i zakázkový pojízdný dům Willa Smithe byl vedle toho laciný...

Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 1 - Elemment Palazzo Superior dalsi 01Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 2 - Elemment Palazzo Superior dalsi 02Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 3 - Elemment Palazzo Superior dalsi 03Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 4 - Elemment Palazzo Superior dalsi 04Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 5 - Elemment Palazzo Superior dalsi 05Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 6 - Elemment Palazzo Superior dalsi 06Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 7 - Elemment Palazzo Superior dalsi 07Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 8 - Elemment Palazzo Superior dalsi 08Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 9 - Elemment Palazzo Superior dalsi 09Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 10 - Elemment Palazzo Superior dalsi 10Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 11 - Elemment Palazzo Superior dalsi 11Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 12 - Elemment Palazzo Superior dalsi 12Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 13 - Elemment Palazzo Superior dalsi 13Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 14 - Elemment Palazzo Superior dalsi 14Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 15 - Elemment Palazzo Superior dalsi 15Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 16 - Elemment Palazzo Superior dalsi 16Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 17 - Elemment Palazzo Superior dalsi 17Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 18 - elemment palazzo superior 13Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 19 - elemment palazzo superior 15

Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 20 - elemment palazzo superior 01Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 21 - elemment palazzo superior 02Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 22 - elemment palazzo superior 03Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 23 - elemment palazzo superior 03aTohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 24 - elemment palazzo superior 04Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 25 - elemment palazzo superior 08Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 26 - elemment palazzo superior 09Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 27 - elemment palazzo superior 10Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 28 - elemment palazzo superior 11Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 29 - elemment palazzo superior 12Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 30 - elemment palazzo superior 12aTohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 31 - elemment palazzo superior 06Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 32 - elemment palazzo superior 07

Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 33 - elemment palazzo superior 16Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 34 - elemment palazzo superior 17Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 35 - elemment palazzo superior 17aTohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 36 - elemment palazzo superior 18Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 37 - elemment palazzo superior 19Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 38 - elemment palazzo superior 20Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 39 - elemment palazzo superior 20aTohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 40 - elemment palazzo superior 21Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 41 - elemment palazzo superior 22Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 42 - Elemment Palazzo Superior dalsi 18Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 43 - Elemment Palazzo Superior dalsi 19Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 44 - Elemment Palazzo Superior dalsi 20Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 45 - Elemment Palazzo Superior dalsi 22Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 46 - Elemment Palazzo Superior dalsi 23Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 47 - Elemment Palazzo Superior dalsi 24Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 48 - elemment palazzo superior 24Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 49 - elemment palazzo superior 25Tohle je nejdražší obytné auto světa. Vážně existuje, stojí 66 milionů Kč - 50 - elemment palazzo superior 26
eleMMent Palazzo Superior je vážně pozoruhodný stroj, více raději nebudeme říkat...

Zdroj: Marchi Mobile

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše