Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává

Působí poněkud neforemně, ale má to své technické důvody - s tímto Passatem můžete do sucha i do vodičky. Na prodej je za sumu, která zruinuje málokoho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává

12.4.2019 | Mirek Mazal

Působí poněkud neforemně, ale má to své technické důvody - s tímto Passatem můžete do sucha i do vodičky. Na prodej je za sumu, která zruinuje málokoho.

Hledání čtyřkolového kompromisu, který by dokázal plnit více úloh najednou, mnozí zasvětí roky svého života. Většina pak rezignuje a pořídí si dva či více vozů a používá je pro různé příležitosti. Tento recept ale platí jen když jde o provoz na suché zemi. Pokud ale jeden potřebuje auto a loď a nechce se mu mít dva stroje, může jít cestou obojživelného automobilu.

Na trhu je jich málo, pokud vůbec nějaké. Jednou z možností je postavit si takový stroj vlastníma rukama - tak, jako Delfin 2, který nemá problém z kamenitého břehu sjet rovnou do řeky a neutopit se při tom.

Plovoucí vozidlo vzniklo pod rukama muže schopného využít příležitost. Kutil z města Žydačiv ve Lvovské oblasti plánoval postavit obojživelník a svoji představu realizoval pomocí vyřazeného Volkswagenu Passat B3 Variant a součástek z Volhy GAZ-21. Německé kombi poskytlo karoserii a podvozek, motor dodal komunistický sedan.

Zvláštní hybrid dvou světů funguje v rozličných podmínkách, majitel zapomněl předvést off-roadové schopnosti, aby to bylo vše. I bez terénní vložky se projekt může líbit například rybářům, kteří se dostanou přesně na místo výskytu největších ryb. Na suchu jde o vcelku normální auto s poněkud vyšší stavbou, ve vodě Delfin pluje pomocí lodního šroubu umístěného uprostřed zadního nárazníku. Otvor s poklopem ukrývá i kormidlo korigující směr při maximální rychlosti až 20 km/h. Pevné podloží autu svědčí o něco více, na silnici pohon 4x4 vyvine rychlost až 120 km/h.

Ukrajinec nyní tento hybrid prodává a žádá 440 tisíc ruských rublů, což je zhruba 154 tisíc korun. Kupujícího by měla zřejmě přesvědčit předváděcí jízda, kterou majitel absolvoval se suchou nohou a úsměvem na tváři.


Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 1 - VW Passat B3 delfin 01Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 2 - VW Passat B3 delfin 02Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 3 - VW Passat B3 delfin 03Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 4 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 01Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 5 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 02Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 6 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 03Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 7 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 04Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 8 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 05Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 9 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 06Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 10 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 07Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 11 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 08Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 12 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 09Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 13 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 10Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 14 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 11Ukrajinec si doma postavil VW Passat jako nikdo jiný na světě, teď ho prodává - 15 - Obojzivelnik Delfin 2 z Ukrajiny foto 12
Obojživelný Delfin 2 nemusí řešit, kudy si to řidič namíří, zvládá jízdu po silnici, terénem i vodou

Zdroj: Topgir

Mirek Mazal

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše