Reklama

Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA

Studená válka je dávno minulostí, rivalita Ruska a USA ale trvá. Pokud je tomu tak i na poli off-roadů, pak Rusové právě utrpěli jednu bolavou porážku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA

4.4.2018 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Studená válka je dávno minulostí, rivalita Ruska a USA ale trvá. Pokud je tomu tak i na poli off-roadů, pak Rusové právě utrpěli jednu bolavou porážku.

Šerp byl prezentován jako nezastavitelné vozidlo do jakéhokoliv terénu. Tento ruský „všudychod“ má jen čtyři kola, jsou ale dominantním prvkem celého off-roadu s - na východní poměry - relativně skromnými rozměry. Pneumatiky vysoké 1,6 metru a široké 60 centimetrů nafouklé nízkým tlakem vzduchu kromě pohybu po nezpevněném povrchu umí plavat, proto Šerp prý nezastaví ani rozvodněná řeka nebo jezero.

Naftový čtyřválec o objemu 1,5 litru dává výkon 45 koní (33 kW). Není to žádný velký silák, ale s hmotností 1 300 kilogramů si poradí snadno, motoru pomáhají krátké převody pětistupňové převodovky. Maximální rychlost na pevném podkladu dosahuje hodnoty 45 km/h. Na dlouhé jízdy po cestě to není, ale Šerp byl postaven na překonání náročného terénu, umí překonat schod vysoký 70 centimetrů.

Ruská prezentace čtyřkolky na chůdách zdůrazňovala především off-roadové schopnosti. Skupina Američanů se proto rozhodla jeden kus dopravit do USA a trochu si s nim pohrát na svém písečku.

Parta texaských kamarádů milující bláto se vydala na vyjížďku se svými čtyřkolkami a buginami. Mezi nimi se vyjímal Šerp jako stvoření z vesmíru. Začali zhurta, několikrát utopili své stroje v tekutém bahně. Ruský vyslanec se nechtěl nechat zahanbit, bohužel pro něj ale vjel do první louže a uvízl. Trapná premiéra nezastavitelného obojživelníku na americké půdě. Šerpu nakonec musel pomoci jiný vůz s navijákem, jinak by se drápal ven doteď - tohle bude Rusy bolet...

Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 1 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 01Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 2 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 02Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 3 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 03Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 4 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 04Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 5 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 05Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 6 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 06Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 7 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 07Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 8 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 08Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 9 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 09Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 10 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 10Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 11 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 11Prý nezastavitelný ruský off-road něco konečně zastavilo. Příznačně v USA - 12 - Sherp 4x4 rusky offroad zapadl v americkem bahne 12
To nevyšlo. Mělo jít o ukázku schopností projet vším a všude, místo toho Šerp zůstal zapadlý v první bahnité louži

Zdroj: ostacruisers@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama