Reklama

Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády

Za vraty této stodoly se našla spousta sporťáků od Lamborghini, Ferrari a Porsche, ale i auta Buicku či Dodge. Některá nikdy pořádně nejela.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády

4.10.2016 | Marek Bednář | 20 příspěvků

Za vraty této stodoly se našla spousta sporťáků od Lamborghini, Ferrari a Porsche, ale i auta Buicku či Dodge. Některá nikdy pořádně nejela.

Patříte-li k lidem, kteří by chtěli objevit poklad na kolech někde ve stodole pod vrstvou prachu, jistě vám neuniklo oranžové Lamborghini Miura, kterou jsme přiblížili před pár dny. Byla k ní hromada krásných fotografií a hezky popsaný příběh; v rodině současného majitele je už víc než čtyři dekády a sklidila úspěch i na Monterey Car Week.

Dnes tu máme nález ještě zajímavější, ovšem bez srdceryvného příběhu a bohužel zatím bez podrobné fotodokumentace. I tak se o něm ale nemůžeme nezmínit, protože jde zjevně o jeden z největších a nejpozoruhodnějších nálezů opuštěných aut v historii - k tomu největšímu (který zase tak nálezem nebyl) má sice daleko s objevem Baillonovy sbírky si ale zřejmě tykat může. Ostatně, někteří už už teď označují tento nález za největší v této dekádě.

Před námi stojí stodola plná ikonických starých aut, pokrytých nánosem prachu za třicet let. Zhruba tak dlouho - od 80. let - tady totiž čekají, než je někdo najde, opraví a zase s nimi bude jezdit. A v některých případech jde o jízdu, která nemá daleko k první.

Jen z fotografií vidíme hned tři Lamborghini Countach, Ford Shelby Mustang GT500, Cadillac Eldorado, Porsche 911 Cabriolet, možná dva Buicky GSX, původní Dodge Hemi Charger, Ferrari 400 s automatickou převodovkou, Jeep Wrangler a údajně ještě řadu dalších aut, které Vince Hernandez, objevitel tohoto pokladu, nevyfotil. Ono Porsche má prý najeto jen 66 kilometrů a o nízké původní kilometráži hovoří nálezce i u zbylých vozů.

Nevíme, jak na tahle auta Hernandez přišel, jestli třeba koupil pozemek se stodolou z pozůstalosti od někoho, kdo nevěděl, že jeho dědeček nashromáždil takovouhle sbírku. Víme ale, že stodola stojí v Mexiku a Hernandez podniká v přestavbách a renovacích starých aut. Je tedy možné, že tuhle stodolu neotevřel on sám, ale někdo, kdo Hernandeze zná a zavolal ho na zhodnocení situace a případné zpeněžení nalezeného. Detaily zatím zkrátka chybí, ostatně ani o jiném pokladu hned nezačnete vyprávět celému světu, i tak ale dostupné informace a fotky berou dech.

Nás napadá jen jediný další postup, co s těmito auty dělat - postupně je uvést do provozuschopného stavu nebo, dovolí-li finance, je všechna zrenovovat. Začali bychom prodejem jednoho Countache, abychom měli na opravu zbytku, a práci na 911 bychom naplánovali tak, abychom v ní mohli začít jezdit zjara příštího roku. Třebaže ve stodole najdeme asi nanejvýš shnilý trakař, nebrání nám to snít, vám?

Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 1 - poklad ve stodole vince hernandez 03Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 2 - poklad ve stodole vince hernandez 01Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 3 - poklad ve stodole vince hernandez 02Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 4 - poklad ve stodole vince hernandez 04Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 5 - poklad ve stodole vince hernandez 05Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 6 - Nalez aut stodola Mexiko Vince Hernandez dalsi 01
Takovouhle stodolu bychom také chtěli objevit na svém pozemku...

Zdroj: Vince Hernandez@Instagram

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše