Reklama

Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí

První SUV Alfy Romeo přijde na trh nejdříve s 280 koňmi z benzínového čtyřválce. Bude levnější, než by jeden čekal, a to i v edici nacpané výbavou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí

18.1.2017 | Marek Bednář | 40 příspěvků

První SUV Alfy Romeo přijde na trh nejdříve s 280 koňmi z benzínového čtyřválce. Bude levnější, než by jeden čekal, a to i v edici nacpané výbavou.

Nedávný únik brožury Alfy Romeo Stelvio odhalil, že se nejprve dočkáme verze nazvané First Edition, která nabídne čtyřkolku a 280 koní. Koncern FCA tuto informaci dnes potvrdil tiskovou zprávou a dodává, že si právě nyní můžete Stelvio First Edition objednat v showroomech v regionu EMEA, tedy v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.

Kromě toho tu máme také oficiální technické údaje, takže se na ně pojďme podívat. Víme, že 280 koní nabídne dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec. Stelvio First Edition ho dostane s osmistupňovou automatickou převodovkou a s pohonem všech kol. Stovku má zvládnout za 5,5 vteřiny a maximální rychlost je 230 km/h. Spotřeba dle cyklu NEDC má být 7 litrů na sto v kombinaci, jak se můžete podívat i v tabulce níže.

Stelvio First Edition bude zvenčí poznat podle 20" litých kol, pod kterými budou lakované brzdové třmeny. Vpředu budou bixenony, boční okna bude rámovat chromovaná linka, zadní okna budou zatmavená a v klikách dveří bude ve standardní výbavě osvětlení prostoru pro vystupování.

V kabině dominují kožené sedačky, které budou standardně vyhřívané a elektricky nastavitelné. Palubní deska je natočená k řidiči, celý prostor řidiče byl prý koncipován jako kokpit, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. First Edition dostane navíc obložení ze skutečného dřeva a standardem bude také "3D navigace příští generace", jak ji nazývá tisková zpráva Alfy, příjem digitálního rádia a 7" barevný displej mezi budíky.

Po technické stránce stojí za zmínku čtyřkolka Q4, která upřednostňuje zadní nápravu v rozdělování výkonu motoru do té míry, že ve standardních situacích na přední kola nejde žádný. V případě ztráty adheze umí středový diferenciál poslat na přední nápravu až 50 % výkonu. „To znamená ve své třídě nejlepší ovladatelnost, trakci a směrovou stabilitu v zatáčkách,” píše Alfa Romeo v tiskové zprávě.

Ke standardní výbavě Stelvia Q4 bude patřit také armáda bezpečnostních asistentů, která zahrnuje autonomní brzdění, hlídače jízdních pruhů nebo varování před hrozící nehodou vpředu. Bude tu také couvací kamera, automatická dálková světla a elektricky ovládané páté dveře.

Co se z tiskové zprávy nedozvídáme, je ceník. Podle jednoho z českých dealerů Alfy Romeo by měl být v kompletní podobě znám v březnu tohoto roku, základní cena Stelvia by se ale podle něj měla pohybovat okolo 1,07 milionu korun a First Edition by měla být k mání za 1,2 milionu Kč. Na 280 koní a moderní výbavu od pneumatik po střechu to je docela lákavé číslo, co říkáte?

Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 1 - alfa romeo stelvio first tech data
Při váze téměř 1,7 tuny je zrychlení pod 6 vteřin se čtyřválcem dobrý výkon

Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 2 - alfa romeo stelvio first ofic 01Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 3 - alfa romeo stelvio first ofic 02Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 4 - alfa romeo stelvio first ofic 03Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 5 - alfa romeo stelvio first ofic 04Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 6 - alfa romeo stelvio first ofic 05Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 7 - alfa romeo stelvio first ofic 06Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 8 - alfa romeo stelvio first ofic 07Alfa Romeo Stelvio First Edition je oficiálně venku, českou cenou překvapí - 9 - alfa romeo stelvio first ofic 08
Alfa Stelvio First Edition je zatím jen na pár fotkách

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 40 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama