Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Audi TT RS 2016: nová generace dostane 400 koní, představit se má v dubnu
4.1.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německé kupé dorazí opětovně s přeplňovaným 2,5litrovým pětiválcem. Kromě základní varianty bude k dispozici i TT RS performance naladěné na 420 koní.
O nové generaci Audi TT RS se dnes rozhodně nezmiňujeme poprvé, v tomto ohledu jsme přeci jen poměrně důkladně mapovali v průběhu celého loňského roku výlety techniků na Severní smyčku. Po stránce oficiální však dosud nespatřily světlo světa žádné informace. Nejinak je tomu i dnes, neboť k dispozici máme opětovně jen data „z druhé ruky“. Ta by ale měla pocházet z firemního jednání, a tak snad nejsou jen kachnou hodnou odstřelu.
Jak se přitom dalo očekávat, o pohon novinky se opětovně postará přeplňovaný 2,5litrový pětiválec. Ten bude tentokrát produkovat 400 koní, přičemž veškerý výkon bude na všechna čtyři kola přenášet dvouspojkový automat. Zrychlení z klidu na stovku by se mělo odehrát v řádu čtyř sekund, nejvyšší rychlost pak bude obligátně omezena na typických německých 250 km/h. S příplatkovým paketem ale nejspíše vystoupáte někam na 280 km/h.
Vyjma standardního Audi TT RS bude k dispozici také varianta TT RS performance, jenž v nabídce nahradí dosavadní TT RS Plus. Tento model by měl debutovat někdy v příštím roce, přičemž pod kapotou počítá s toutéž pohonnou jednotkou, jen naladěnou na 420 koní. Akcelerace na stovku tak nejspíše poklesne pod 4 sekundy, tedy do teritoria vyhrazeného ještě donedávna pouze té nejvyšší supersportovní lize.
Více nových informací na jednání divize Quattro GmbH nezaznělo, tedy alespoň podle zdroje. Dodat tedy již můžeme jen zmínku o premiéře standardní varianty, která je prý naplánována na duben. V Ženevě tedy nové Audi TT RS neuvidíme, živý debut se nejspíše dá očekávat až v dubnu v New Yorku nebo čínském Pekingu.

Chystané Audi TT RS se ukázalo na nové neoficiální ilustraci...
...posloužit ovšem můžeme i záběry z testů na Severní smyčce
Zdroj: Motor Talk přes WorldCarFans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
1914koňový elektromobil ohromil při pohodové jízdě po nejnáročnějším okruhu světa leda tím, kolik při ní ztratil kapacity baterií
včeraPřímé klání dvou dvanáctiválcových italských klenotů je jako z jiné doby, majitele vyšly na 240 milionů korun
24.6.2025Expert před summitem NATO varuje ty, kteří se lepí k silnici: Limuzína prezidenta USA vás klidně přejede
23.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Časový program v Assenu včera 10:00
- MS side pokračovalo v Mostě - Top-3 dělí 3 body 23.6.2025
- Honda Gold Wing mazinárodní sraz Pivovar Kněžínek 10.-13.7.2025 23.6.2025
- #93 vyhrálo dnes 93. Grand Prix 22.6.2025
- Moto2 vyhrál Gonzalez, 12. Salač 22.6.2025
Nejnovější články
Škoda Kodiaq v bazarech dokazuje, že za spolehlivost a svobodu volby nemusíte ani dnes dát ranec
před 9 hodinamiNové Suzuki za 167 tisíc dostalo svěží tvář a jezdí teď za 3,6 litru na 100 km. I u nás bývalo populární
před 11 hodinamiAsi nikdy nepochopím, jak mohly evropské automobilky dopustit tak ohromný rozklad svých obchodních aktivit
včeraDalší z majitelů supersportu za 75 milionů má tohoto auta dost, zbavuje se ho pod cenou. A to jde o mistra světa F1
včeraTechnik popsal, jak se nová 1267koňová Corvette při vývoji ukázala být příliš rychlá pro své vlastní dobro
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 06.25. 22:04 - Stepan
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 06.25. 18:25 - Truck Daškam
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 06.25. 15:32 - pavproch
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 06.24. 14:43 - janom
- kola e89+Tiguan+Scout 06.24. 13:46 - pavproch
- OT: pavproch pomalu likviduje svou firmu 06.24. 13:45 - pavproch
- Pneu koutek 06.24. 11:44 - Brus
- Politický koutek 06.24. 09:47 - Stepan