- -

Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra

Bentley pro chudé neexistuje a model Mulsanne patří k těm nejdražším. Ale i mezi jeho zákazníky existují tací, kteří chtějí něco ještě výjimečnějšího.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra

3.3.2017 | Petr Miler | 1 příspěvek

Bentley pro chudé neexistuje a model Mulsanne patří k těm nejdražším. Ale i mezi jeho zákazníky existují tací, kteří chtějí něco ještě výjimečnějšího.

Bentley na letošní ženevský autosalon nepřiveze žádnou velkou novinku, tedy alespoň o ni nevíme. To ale neznamená, že přijede s prázdnou. Na svém stánku se pokusí okouzlit své nejnáročnější klienty, kterým jeho standardní nabídka nepřijde dost výjimečná. Vedle Continentalu Supersports, primárně detroitské novinky, tak vystaví Bentaygu Mulliner, dosud nejluxusnější verzi svého prvního SUV a vedle i podobně laděné provedení limuzíny Mulsanne.

Ta nese jméno Mulsanne Hallmark Series by Mulliner, takže i pod ní je podepsána divize mající na starosti ty nejvýjimečnější kreace létajícího B. Inspirována prý byla dvěma z nejvzácnějších kovů, zlata a stříbra, hovořit o „inspiraci” tady ale není úplně přesné. Tato auta jsou plná zlata a stříbra, zvenčí i zevnitř.

Začneme-li u karoserie, nelze si nevšimnout loga značky na přídi ve skutečně zlatém či stříbrném provedení s nápisem „Commissioned by Mulliner”. Zákazníci si budou moci z těchto dvou kovů zvolit a podle toho dostanou i odpovídající zlatou nebo stříbrnou linku táhnoucí se po celé délce karoserie A jeden z těchto kovů se pak vyskytuje v hojné míře i v interiéru - vidět jej můžeme na přihrádce spolujezdce či dřevěných a kovových částí obložení. Zlatá či stříbrná jsou pak i loga Bentley na sedadlech či jejich prošívání. A ano, vidíte správně, zlatý je i vnitřek popelníku či odkládací schránky ve středové konzoli a na jiných místech interiéru.

Necháme-li vzácné kovy být, může se Mulsanne Hallmark Series honosit jedno- či dvoubarevným provedením karosérie - třeba některým z těch, která vidíte na snímcích. Nebo libovolným jiným. K dispozici jsou dále dva typy přední masky a 21" leštěná kola, která vidíte na snímcích. Vnitřek bude dále specifický osvětlenou plaketkou s unikátním číslem vozu z této edice, alcantarovými polštářky a dvojicí speciálních deštníků. A když vám to všechno bude málo, koktejlová skříňka od Mullineru prý ráda doplní výslednou cenu jako jeden z možných příplatků.

Je to zkrátka pojízdná opulence a té bude dozajista odpovídat i cena. Neznáme ji, pod 10 milionů Kč se ale nepodívá ani náhodou. I proto vznikne jen 50 kusů tohoto Mulsanne a můžeme se jen ptát, kolik zákazníků sáhne po jeho stříbrné a kolik po jeho zlaté verzi. Která bude tou dražší, jistě nemusíme dodávat...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 1 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 01Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 2 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 02Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 3 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 03Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 4 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 04Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 5 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 05Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 6 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 06Bentley vyrobí 50 opulentních Mulsanne plných zlata a stříbra - 7 - Bentley Mulsanne Hallmark Series by Mulliner prvni 07
Nic opulentnějšího, než Hallmark Series by Mulliner, vám Bentley v rámci řady Mulsanne dnes nenabídne

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše