Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak

2.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nejžádanější model značky je nově k mání s tmavě lakovanými doplňky či bohatou sériovou výbavou. Přesto jej pořídíte od 354 900 Kč.

Nová Dacia Duster by velmi pravděpodobně měla debutovat na blížícím se autosalonu v Paříži. Do prodeje pak zamíří v závěru letošního roku, přičemž kromě standardního provedení máme očekávat také prodlouženou variantu se sedmi sedadly. Tedy do značné míry konkurenci pro novou Škodu Kodiaq, která ovšem bude k mání za nižší cenu a také logicky s poněkud nižší výbavou i méně výkonnými motory.

Než ovšem druhá generace rumunského SUV spatří světlo světa, rozhodla se Dacia dodat ještě trochu lesku stávajícímu provedení. Na francouzský trh tak dorazilo provedení Black Touch, jenž nahrazuje předchozí variantu Prestige. Vůči standardu se přitom liší - již logicky dle názvu - hlavně doplňky v černé barvě, mezi něž patří čelní maska, kryty zpětných zrcátek či 16palcová litá kola.

Další změny počítají s matně zbarvenými chromovými ližinami, kůží obšitým volantem, multimediálním systémem MediaNav Evolution či zpětnou kamerou. K dispozici jsou přitom verze osazené 1,2litrovým benzinovým čtyřválcem o výkonu 125 koní nebo 1,5litrovým turbodieselem, jenž produkuje 109 koní. V obou případech lze přitom sáhnout po pohonu předních či všech čtyř kol.

Na český trh se ovšem provedení Black Touch nejspíše nedostane, jak ostatně prokazuje pohled do oficiálního ceníku. Ten byl aktualizován k 1. září a jako vrchol nabídky v něm najdeme verzi Exception, jenž se taktéž pyšní zpětnými zrcátky či 16palcovými litými koly v provedení Dark Metal. Součástí standardu je i systém MediaNav Evolution.

Dacia tedy evidentně volí jen odlišné názvy svých vrcholných výbav v závislosti na konkrétních trzích. Pokud tedy o variantu Black Touch, respektive spíše Exception máte zájem, připravte si 354 900 Kč na benzinovou variantu s pohonem předních kol či 379 900 Kč na diesel 4x2. Za čtyřkolku pak dáte 409 900 Kč, respektive 434 900 Kč.

Více se dozvíte ve zmiňovaném aktualizovaném ceníku (PDF, 656 kB), kde nechybí ani originální příslušenství zahrnující třeba přední ochranný rám (8 990 Kč) nebo boční nášlapy (13 180 Kč). S těmito doplňky se přitom Dacia Duster tváří jako seriozní off-road.

Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 1 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 01Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 2 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 02Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 3 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 03Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 4 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 04
Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 5 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 05Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 6 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 06Dacia Duster Black Touch je vrcholná verze na rozloučenou, u nás si říká jinak - 7 - Dacia Duster Black Touch 2016 prvni sada 07
Dacia Duster je nově k mání ve vrcholné výbavě zvané Black Touch ve Francii či Exception na českém trhu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše