Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž

Na první pohled vypadá kompaktně, už cena ale dává tušit, že se tu nepotýkáme s ničím obyčejným. RHJ Antos 1832 je přepychový apartmán s obývákem plným dřeva a kůže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž

5.3.2019 | Mirek Mazal

Na první pohled vypadá kompaktně, už cena ale dává tušit, že se tu nepotýkáme s ničím obyčejným. RHJ Antos 1832 je přepychový apartmán s obývákem plným dřeva a kůže.

Mnichovská firma RJH se zabývá ruční výrobou jedněch z nejexkluzivnějších aut svého druhu. Nejde o limitované série supersportů, i když se sportováním nabídka značky úzce souvisí. Historicky proslula především jako výrobce výjimečných transportních prostředků pro dostihové koně, nás ale více zaujala novější část jejího portfolia - obytná auta té nejvyšší úrovně.

Obě aktivity mají pochopitelně mnoho společného. Transportéry RJH prosluly tím, jaké zázemí dokáží nabídnout zvířatům a majitelé drahých plnokrevníků zatoužili po něčem po něčem podobné. Firma nenechala jejich požadavky ladem a nyní naplňuje vlastní představy o podobě luxusního mobilním bydlení. Zákazníci si mohou užívat kvalitního řemeslného zpracování odpovídajícímu i těm nejnáročnějším požadavkům, hlásají materiály výrobce. A až tak nepřehání.

Stačí se podívat na přiložené fotografie a pochopíte, že tvrzení o výjimečném komfortu, exkluzivním designu a bohatém vybavení nejsou scestná. Návrháři vyvíjí každý motorhome individuálně, a tak jsou použité technologie, konstrukce a uspořádání vždy originální. Možnosti návrhů jsou omezeny pouze stanoveným finančním limitem a celkovou maximální hmotností 26 tun.

Prototyp sloužící jako výstavní kousek zvenčí ukazuje boční výsuvné moduly, které zvětšují obytný prostor o jeden metr na každé straně. V zadní části dvounápravového kamionu vzniklo místo dokonce i pro garáž motocyklu a další úložné schránky dostupné zvenčí. Postupem vpřed si člověk všimne známé masky s hvězdou uprostřed, nakonec ani jménem RJH Antos 1832 vůz neskrývá základ v nákladním Mercedesu.

Obytné vozy jsou ale především věcí vnitřního vybavení a na tom se tu vážně nešetřilo. Standard pro šest až osm lidí je na nejvyšším stupni žebříčku poskytovaných služeb pojízdných hotelů. Prvotřídní kuchyně není ochuzena o samozřejmosti jako dřez s vodou, indukční sporák, mikrovlnou troubu a dvě lednice s mrazákem. Na přípravnu jídla plynule navazuje odpočinkový úsek s velkou plochou obrazovkou. Naproti televizi logicky zapadá kožená pohovka ve tvaru písmene U, která může být použita jako posezení při společném servírování večeře.

V krajním oddílu automobilu vedou dveře do koupelny. Ani rodinný dům by se nemusel stydět za podobnou místnost určenou pro provádění osobní hygieny. Prostoru vévodí široké zrcadlo nad umyvadlem umístěným naproti toaletě a sprchového koutu. Voda se přivádí z nádrže o objemu 500 litrů, odpadní zásobník pojme stejné množství.

Nad vzdušnou koupelnou se skrývá postel pro dvě dospělé osoby. Útulné lóže jsou dosažitelné s pomocí malého žebříkem. Plnohodnotná ložnice majitele dravého příbytku se nachází v zadní části Mercedesu - zde jsou dvě samostatná lůžka o rozměrech 90 x 200 centimetrů, která jsou umístěna o něco výše nad zemí. Do místnosti se vešla další lednice, dvě televize a malý pracovní stolek pro případ, že by společné prostory nevyhovovaly svou velkorysou nabídkou. Materiálům pak vedle kůže dominuje dřevo, které přidává na prémiovém vzezření každého koutu.

Takto pojatý RJH Antos přijde na 600 tisíc Eur (více než 15 milionů Kč) a řadí se mezi nejdražší pojízdné domy této velikosti. Za takovou sumu můžete mít i některý z nejlepších superportů planety, v takovém si ale jistě neuvaříte oběd. Natož pak, abyste se v něm vyspali i se zbytkem rodiny...


Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 1 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 01Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 2 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 02Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 3 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 03Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 4 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 04Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 5 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 05Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 6 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 06Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 7 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 07Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 8 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 08Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 9 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 09Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 10 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 10Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 11 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 11Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 12 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 12Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 13 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 13Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 14 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 14Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 15 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 15Zakázkový hotel na kolech za 15 milionů skrývá v luxusních útrobách i garáž - 16 - Mercedes Benz Antos obytna uprava RJH 16
RJH Antos 1832 je jední z nejluxusnějších pojízdných obydlí svého druhu, cena tomu odpovídá

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše