Reklama

Facelift jednoho z nejošklivějších aut světa odhalil únik. Krásku z něj asi neudělá

Tohle auto má vizuální neatraktivitu tak nějak v genech a ani faceliftem se jí vzdát nehodlá. Podívejte se, s čím přijde Toyota Prius pro rok 2019.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Facelift jednoho z nejošklivějších aut světa odhalil únik. Krásku z něj asi neudělá

12.4.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Tohle auto má vizuální neatraktivitu tak nějak v genech a ani faceliftem se jí vzdát nehodlá. Podívejte se, s čím přijde Toyota Prius pro rok 2019.

Může to znít neuvěřitelně, ale od představení čtvrté generace Toyoty Prius uplynou letos v září již tři roky. Jelikož ale její prodeje nejsou nikterak závratné (a teď nemluvíme jen o českém trhu, kde se loni prodalo pouze 22 kusů, ale o celé Evropě i Spojených státech), nestihl nám nejznámější hybrid světa ještě patřičně zevšednět. Japonská automobilka však již chystá modernizaci, kterou předčasně odhalil obvykle velmi dobře informovaný magazín Best Car.

Onomu nezevšednění pomáhá i fakt, že současný Prius není zrovna krásný, kdysi jsme jej dokonce zařadili mezi 10 nejošklivějších aut roku 2015. Zrovna s tím ale facelift nic nenadělá, jak naznačují první obrázky. Dokonce se zdá, že vůz bude pro modelový rok vizuálně atraktivní ještě méně, ale krásnou Toyotu Prius ještě nikdo neviděl. A tak zřejmě málokoho překvapí, že ji ani hned tak nespatří.

Co tedy můžeme očekávat? V rámci venkovního designu jsou to především nové nárazníky a světlomety. Vpředu se přitom hybrid dočkal jejich užšího provedení, jež doplňují vertikálně stylizované LEDky pro denní svícení. Vzadu pro změnu došlo na pravý opak, namísto lamp orientovaných na výšku jsou nyní světla zalomená do tvaru písmene „L“, přičemž upřednostňují hlavně horizontální usazení.

Ať už změny hodnotíte jakkoli Prius nadále nebude vyhrávat přehlídky krásy - naznačený posun v podstatě ideálně vystihuje pořekadlo „z deště pod okap“. Je tedy otázkou, zda nový styl napomůže nakopnout prodeje. Stejně tak pak můžeme spekulovat o interiéru či technice, ačkoliv jistým náznakem nám může být zcela nová Corolla. Ta totiž byla postavena na stejné modulární platformě TNGA a užívá i 1,8litrovou hybridní jednotku. Toto ústrojí však bylo modernizováno a je více než jisté, že z daných změn bude profitovat také Prius. Je dokonce i možné, že by Prius mohl dostat i novou dvoulitrovou hybridní jednotku, s níž Corolla taktéž počítá.

Nakolik se tyto spekulace potvrdí, je zatím ve hvězdách. Dá se předpokládat, že modernizovaný Prius zažije oficiální debut během letošního léta, do prodeje by se mohl dostat někdy na podzim, přinejmenším v Japonsku. Ani tyto termíny ale nejsou oficiálně potvrzeny, načež nám nezbývá nic jiného, než se obrnit trpělivostí. S jistotou lze tak akorát dodat, že kromě výše zmíněného dorazí i nejmodernější asistenční systémy.

Facelift jednoho z nejošklivějších aut světa odhalil únik. Krásku z něj asi neudělá - 1 - Toyota Prius 2018 facelift vizualizace 01Facelift jednoho z nejošklivějších aut světa odhalil únik. Krásku z něj asi neudělá - 2 - Toyota Prius 2018 facelift vizualizace 02
Toyotu Prius čeká facelift, přerod ošklivky v krásku ale určitě nečekejte

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše