- -

Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby

Jdou-li vnější zpětná zrcátka z auta ukrást bez jakéhokoli nářadí během pár sekund, budou se krást. Obrana proti tomu není snadná, ale existuje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby

11.2.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Jdou-li vnější zpětná zrcátka z auta ukrást bez jakéhokoli nářadí během pár sekund, budou se krást. Obrana proti tomu není snadná, ale existuje.

Stává se, že zloději, místo aby ukradli celé auto, si z něj vezmou jen jeho části, které pak prodávají jako náhradní díly. Od nás je známý loňský případ ze severočeského Jirkova, kdy zloději ukradli kapoty a světla několika vozům Škoda. Ze světa jsou pak známé ještě bizarnější případy, kdy bylo z dříve ukradeného auta odmontováno v podstatě všechno. To jsou ale relativně složité operace, majitelé Toyoty Prius se musejí potýkat s trochu jiným rizikem.

Dokumentují jej záběry níže, kdy za jedné noci zmizela obě zrcátka z Toyoty Prius druhé generace. Pozoruhodné je na nich, jak snadno jde zrcátko z Priusu sundat. Není k tomu třeba žádné nářadí, v podstatě za ně stačí zatáhnout - na videu to zloději netrvá déle než pár vteřin. Není tedy divu, že se tohle rozkřiklo a zrcátka se z těchto aut začala rychle ztrácet. Že na trhu nemůže být po takové věci tak velká poptávka, aby jejich kradení v masovém měřítku mělo smysl. A... co si koupí lidé, kterým byla odcizena? Poptávka se tu k nabídce vytvoří rychle celkem snadno.

A tak se zrcátka kradou a kradou, což majitele pochopitelně irituje. Pokud se vám to stane jednou, ještě to snesete, ale co když se to děje opakovaně? Ceny použitých kusů se obvykle nedostávají pod 750 Kč za jedno, takže platit opakovaně 1 500 Kč za ukradená zrcátka začne rychle lézt do peněz. Majitelé tak hledají řešení, jak krádežím zabránit a někteří zvolili skutečně svérázné cesty.

Na snímcích můžeme vidět opravdový extrém - ocelové klícky na zrcátka, které jsou třemi ocelovými lanky upoutány k vozu a zamčeny visacím zámkem. Instalovat či odstranit něco takového z auta vypadá jako docela fuška - je třeba odemknou zámek, odstranit zadní lanko a pak klícky i s předními lanky sundat a schovat do zavazadelníku. Ale zjevně to majiteli přijde být lepší než muset pravidelně dotovat život někoho, kdo si není schopen najít normální práci...

Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 1 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 01Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 2 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 02Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 3 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 03Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 4 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 04Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 5 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 05Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 6 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 06Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 7 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 07Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 8 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 08Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 9 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 09Z Toyoty Prius lze snadno ukrást zrcátka, majitelé je chrání bizarními způsoby - 10 - Toyota Prius zrcatka kradeze obrana 10
Na prvních dvou záběrech vidíme zloděje v akci, na zbylých... řešení

Zdroj: Tiny Surprises@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše