Ferrari California 2012: facelift ve znamení steroidové diety

Nejznámější italská stáj mechanických hřebců nakluše do Ženevy s modernizovanou Californií. Vypadá stejně, ale posílila a zhubla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ferrari California 2012: facelift ve znamení steroidové diety

15.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nejznámější italská stáj mechanických hřebců nakluše do Ženevy s modernizovanou Californií. Vypadá stejně, ale posílila a zhubla.

Že se připravuje něco kolem nejlevnějšího modelu Ferrari, bylo s ohledem na věk Californie nasnadě. Na trhu je od roku 2008 a na menší intervenci konstruktérů měla podle obvyklých automobilových měřítek nejvyšší čas. Dnešní oficiální tisková zpráva tento předpoklad potvrzuje - faceliftovaný kupé-kabriolet bude formálně odhalen v Ženevě.

Pokud jste se nejdříve podívali na fotografie a neobjevili žádné změny, můžu vás ujistit, že je to v pořádku a opravdu se jedná o modelový rok 2012. Ferrari protentokrát uznalo za vhodné neměnit design a nasměrovalo prostředky a energii na vylepšení techniky. Třeba motoru. Vidlicový osmiválec o objemu 4,3 litru dostal komplet nový výfukový systém a přeprogramovanou řídicí jednotku. Výsledkem je zvýšení výkonu ze 460 na 490 koní a posílení maximálního točivého momentu ze 485 na 505 newtonmetů.

Konstruktéři ale našli rezervy i ve zbytku konstrukce automobilu a podařilo se jim uspořit sice nijak závratných, ale rozhodně potěšitelných 30 kg (a dostat se na 1 705 kg). Ve výsledku tak bude California schopná akcelerovat s původní dvouspojkovou převodovkou na stovku za 3,8 sekundy, tedy o dvě desetiny vteřiny rychleji než dosud.

Firma zároveň slibuje nově naladěné magnetoreologické tlumiče s o padesát procent rychlejšími reakcemi. Podle Ferrari nyní trvá přechod magneticky aktivní kapaliny z nejnižšího do nejvyššího viskozitního stavu pět milisekund místo původních osmi a pomůže to také omezit náklony karoserie i celkově lépe kontrolovat její pohyby. Kromě toho bude k mání paket Handling Speciale s o deset procent rychlejším převodem řízení a o patnáct procent tužšími pružinami, což má ještě o kousek zlepšit ovladatelnost v zatáčkách a přinést řidiči větší požitek z řízení.

K poněkud zanedbatelnějším detailům patří (na fotografiích zachycené) dvoubarevné lakování karoserie. Zanedbatelnějším proto, že v rámci různých individualizačních programů bylo možné nechat nastříkat své Ferrari širokou škálou odstínů už před tímto faceliftem. Cenu vozu po faceliftu zatím neznáme, pravděpodobně jím ale nebude dotčena.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Ferrari California 2012: facelift ve znamení steroidové diety - 1 - Ferrari California Facelift 01Ferrari California 2012: facelift ve znamení steroidové diety - 2 - Ferrari California Facelift 02
California dostane výkonnější motor, vylepšený podvozek i řízení, některým by možná stačila i možnost objednat si dvoubarevné lakování

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše