Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu

 | 13 příspěvků | 12.9.2016 Petr Prokopec
Reagovat

Nepřihlášený Banzai

Dobrý pokus o vtip, to si.. | 12.9.2016 17:50reagovat
avatar

Dobrý pokus o vtip, to si zas koupí jen pár úřadů a "odpovědných" firem. A pár bláznů, co před spaním lížou řiť figurce Elona Muska.

Nepřihlášený

Tak každy ma nejaky nazor,.. | 12.9.2016 18:10reagovat
avatar

Tak každy ma nejaky nazor, ja bych si zas nikdy nekoupil auto usvedceneho podvodnika, co do 14 mil aut narval kurv...itko

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený F

Reakce na: Tak každy ma nejaky nazor,.. | 12.9.2016 19:16reagovat
avatar

Kurv*tko nekurv*lo auto, jenom obchazelo sešroubované normy. Ano, bylo to porušení pravidel ale techniku a hodnotu pro zákazníka nesnižovalo (podle mého soukromého názoru spíš naopak).

Co já vidím jako zlodějnu je toto auto které za ty nehorázné prachy nemá dojezd který potřebuju například já. 250km. I v zimě.

A za čtyři roky koupit nové baterky. Odhaduju za 100-150 000.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Tak ja vidím zlodějnu v au.. | 12.9.2016 21:23reagovat
avatar

Tak ja vidím zlodějnu v aute mého strýce. Passat 1,8 tsi dsg, ano uz koupit si to je blaznovstvi. Spojka venku do 2 let, ted je hotovy motor - 4 roky. V servise chtějí vyměnit cely motor za cca 170 tisic. Do toho byli praskne hlavy válce. To auto je strep a všichni to vi.takze ano, podvod jsme schopny nejak prekonat, ale to ze ta auta jsou prokazatelně uz z výroby smejdy a všichni to vi, to uz ne

Nepřihlášený Pepa

Reakce na: Kurv*tko nekurv*lo auto, j.. | 12.9.2016 21:31reagovat
avatar

Jen obcházelo sešroubované normy.Aha takže styl pálení PET lahví,pneumatik...vyhazování odpadů do přírody (může to být i majetek někoho jiného),hlavně že ušetřím.:-)

Tak pro takové Ioniq asi opravdu není,mimochodem není jen EV,ale i hybrid,a ty jezdí opravdu čistěji než diesely a s menší spotřebou.Viz léty ověřené Priusy.

papy

Reakce na: Kurv*tko nekurv*lo auto, j.. | 12.9.2016 21:55reagovat
avatar

Podľa tvojho skromného názoru je pre teba podstatne, že ušetrí pár korún aj za cenu toho, že sa ostatní podusia.

Typicky bezohľadný majiteľ diesla.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený F

Reakce na: Podľa tvojho skromného náz.. | 13.9.2016 08:05reagovat
avatar

Passata nemám, PETky nepálím, dokonce poctivě třídím odpad- já jenom netrpím ekologickým nadýmáním.

Strejda si příště Passata nekoupí- a VW tím pádem nebude největší nebo druhou největší automobilkou. Léty ověřený Prius v reálu nemá spotřebu kterou udává Toyota- o desítky procent. A najděte si detaily o "ekologické" výrobě jejích akumulátorů. A pár korun opravdu šetřit nemusím :-) kamoško.

Největší emise nemají diesely v osobních automobilech ale v nákladních autech a naprostá katastrofa jsou velké lodě (kterými se např. dopravují suroviny pro výrobu akumulátorů sem a tam (najděte si kde se těží suroviny a kde jsou výrobní linky)).

Teď mám auto s moderním benzínem které vzhledem k reálné spotřebě zanechá za dobu své životnosti celkem malou karbonovou stopu- a až budou elektromobily s dobrým dojezdem a budou ekologičtější (včetně výroby akumulátorů) než moderní spalovací auta tak si prostě jednoho koupím. Já s tím problém nemám...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený JaRy

Reakce na: Passata nemám, PETky nepál.. | 13.9.2016 08:30reagovat
avatar

Nejhorší sortou lidí jsou pokrytci. Podívejte se kde končí 60% elektroodpadu z tzv. moderních států evropy, ameriky a asie. Uvidíte hory toxického odpadu, kde se pohybují lidi s průměrným věkem dožití 30let. To je ta proklamovaná ekologie. To, že někdo vám vylizuje mozek s báchorkama o výkupu a recyklaci elektroodpadu neznamená, že je to pravda. Je to pokračování pokrytectví i v případě elektro kár a to, že dotyčným nevadí, že elektřina pochází z Tušimic a smrdí to jiným, hlavně, že on má nosánek v peří. Z ekologistů je mi zle.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený pop

Reakce na: Nejhorší sortou lidí jsou.. | 14.9.2016 04:20reagovat
avatar

Prej z ekologistů. Jsi debil.

Nepřihlášený kaaap

Reakce na: Nejhorší sortou lidí jsou.. | 14.9.2016 04:36reagovat
avatar

Raději ať smrdí elektrárny, protože ty smrdí méně. Podle mentálků jako ty je lepší když diesel smrdí permanentně a všude. Jak nepokrytecké.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rada

Tak u těch elektráren a di.. | 17.9.2016 09:08reagovat
avatar

Tak u těch elektráren a dieslů vidím rozdíl třeba v tom, že vyústění komínu elektrárny je o dost výš, než vyústění výfuku dieslu.

Dieslová auta projíždí zpravidla místy, kde je podstatně více lidí, než v okolí tepelných elektráren.

Určité pokrytectví v tom asi je, určitě jsem ale pro rozvoj hybridů a elektromobilů. Navíc pokud se tyto automobily výrazněji rozšíří, jsem si téměř jistý, že navýšení odběru nebude zajištěno navýšením výkonu zmíněných Tušimic nebo stavbou nové uhelné elektrárny.

Pokud bychom měli uvažovat ve výše uvedeném duchu, tak bych se měl odstřihnout od dálkového vytápění a nainstalovat si kamínka na uhlí. Teď totiž taky mám nosánek v peří a teplárna někde na severu jiným smrdí.

Nepřihlášený Palo

Reakce na: Raději ať smrdí elektrárny.. | 21.4.2019 01:02reagovat
avatar

No.. mame kopu reci o seba-zasobeni energiou.. ale kolko percent si rube drevo, dava dynamo do potoka alebo veternu turbinu? Elektraren sa proste vyplati. Rovnako ako MHD, rovnako ako Elektromobil. Mass production, economy of scales. Jednoducho vo vacsom mnozstve to je lacnejsie aj ked k tomu treba vybudovat rozvodne a tony medenych dratov.

Jednoducha uvaha: Tony medenych dratov (pre napr. 100 domacnosti) vs. tony zeleza v aute (ktore sa tazi a tavi s vacsou energetickou narocnostou ako med) pre jedineho cloveka.

A rozpohybovat to je proste efektivnejsie (90% efektivita elektromobilu kombinovana s povedzme len 45% efektivitou hoci tepelnej alebo jadrovej elektrarne) - voci spalovaciemu automobilu, ktory ma len 35% ucinnost ale iba pri istom rezime a vacsinou 20% ucinnost.

Jednoducha matematika.

Jo a co sa tyka energetickeho pretazenia, to sa deje rano a poobede. Nie ked si vacsina ludi nabija elektromobil (v noci - vyyrazny prebytok elektriny, neefektivne skladovanie- idealne pole pre elektromobil).

Nepřihlášený Palo

Reakce na: Raději ať smrdí elektrárny.. | 21.4.2019 01:11reagovat
avatar

Este by som k tomu dodal, ze mnozstvo vyprodukovanych emisii neefektivneho spalovacieho motora je daleko vacsie ako mnozstvo elektroodpadu z elektromobilu a 350 kg baterii.

Staci citat napr. vyrocnu spravu Benzina, Slovnaft a ineho producenta.

Alebo zratat HDP Ruska, ktore ma cca 50% vynosov z exportu uhlovodikovych paliv (x cena za 1 tonu).

Pri znamych vzorcoch premeny pentanov-hexanov-cetanov na jednoduchsie spalene uhlovodiky (+rozne nedobre spalene svinstva) a znamej ucinnosti spalovacieho motora dojdeme lahko k poctu ton znecistenia Dieselov i benzinov vs. poctu ton zo znecistenia elektrarni.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama