- -

Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu

Koupili byste si kompakt za cenu dobře vybaveného auta střední třídy se slušným motorem jen proto, že krom benzinového motoru má i elektrický?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu

12.9.2016 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Koupili byste si kompakt za cenu dobře vybaveného auta střední třídy se slušným motorem jen proto, že krom benzinového motoru má i elektrický?

Prodeje hybridů a elektromobilů v České republice se limitně blíží nule. To ale není překvapivé za situace, kdy jsou i přes masivní nepřímé dotace na straně výrobců prodávány za obtížně konkurenceschopné ceny a ty u nás - díky bohu - ještě nikoho nenapadlo plošně dotovat na straně nákupu koncovými zákazníky. A pokud už k tomu někdy dochází, vypadá to spíše jako klientelistická pomoc těm, kteří je kupují.

Do tohoto prostředí nově vstupuje Hyundai Ioniq, které je momentálně k dostání jako hybrid a elektromobil. Kromě toho Korejci již dříve ohlásili příchod provedení PHEV, tedy dobíjecího hybridu, ten ale dorazí až v půlce příštího roku. I tak je ale již stávající nabídka na jeden model poměrně široká a hlavně neobvyklá, neboť dosud žádná jiná značka nemá ve svém portfoliu tolik spřízněných vozů, z nichž ani jeden nepoužívá konvenční agregát.

Navzdory tomu ale nelze o Ioniq očekávat jakýkoli větší zájem, neboť vůz jako hybrid startuje na sumě 699 990 Kč. A za elektrické provedení pak dáte dokonce 849 990 Kč. Jde tedy o sumy, které z vás bez problémů udělají majitele třeba Škody Superb, nebo abychom nepátrali jen v koncernových vodách, či Renaultu Talisman. Za oněch 850 tisíc navíc u obou vozů můžete počítat s dostatečnou výbavou i zajímavou motorizací.

Ioniq je tedy již v základu nabušený od podlahy až po střechu, neboť jedinými příplatkovými položkami jsou u obou variant metalický lak (14 900 Kč), u hybridu pak navigace s osmipalcovým displejem (25 000 Kč) a u elektromobilu paket Efficiency s LEDkami a rychlodobíjením (60 000 Kč). Vše ostatní je však již součástí standardní výbavy.

Ta základní zvaná Future počítá s 15palcovými litými koly, automatickou klimatizací, parkovací kamerou, vyhřívaným volantem obšitým kůží nebo sedmi airbagy a adaptivním tempomatem. Pokud ovšem chcete klimatizovaná sedadla, bi-xenony, parkovací asistent, kožené čalounění či lité sedmnáctky, je třeba sáhnout po provedení Ultimate za 849 990 Kč.

Na stejné sumě startuje již zmiňovaný Ioniq EV, jehož výbava se v zásadě od hybridu neliší. Víceméně jediný výrazný odklon najdeme u nabídky litých kol, kde jsou obě úrovně výbavy spojeny s 16palcovými ráfky. Další rozdíly pak souvisejí s jiným pohonem, kdy kupříkladu takový hybrid má dvouspojkový automat, elektromobil pak stálý převod.

Abychom učinili informacím zadost, musíme zmínit ještě cenu elektrické verze Ultimate, která vychází na 999 990 Kč. Za to přitom nabízí udávaný dojezd až 280 km, realitu ale raději předjímat nebudeme. Ioniq, jehož úplný podrobný ceník (PDF, 322 kB) lze stáhnout z oficiálního webu značky, tak v ČR skutečně nebude mít snadný život.

Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 1 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 01Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 2 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 02Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 3 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 03Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 4 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 04Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 5 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 05Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 6 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 06Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 7 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 07Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 8 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 08Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 9 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 09Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 10 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 10Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 11 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 11Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 12 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 12Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 13 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 13Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 14 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 14Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 15 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 15Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 16 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 16Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 17 - Hyundai Ioniq dalsi nova sada 17
Hybridní Hyundai Ioniq startuje na českém trhu na částce 699 990 Kč...

Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 18 - hyundai ioniq electric dalsi foto 01Hyundai Ioniq dorazil na český trh, při své ceně je tu jen do počtu - 19 - hyundai ioniq electric dalsi foto 02
...poněkud ošklivější elektromobil je o 150 tisíc korun dražší

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama