Reklama

Je toto první havarovaný Aston Martin DB11? Ne, to se odhaluje kabrio Volante

Otevřena varianta DB11 dorazí až na jaře 2018, přesto se nám zvláštním způsobem ukazuje už nyní. Oproti kupé ztloustne a podraží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Je toto první havarovaný Aston Martin DB11? Ne, to se odhaluje kabrio Volante

16.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Otevřena varianta DB11 dorazí až na jaře 2018, přesto se nám zvláštním způsobem ukazuje už nyní. Oproti kupé ztloustne a podraží.

Britská automobilka Aston Martin má aktuálně plné ruce práce s uváděním nového kupé DB11 na světové trhy. Podle všeho se přitom jedná o natolik náročnou činnost, že nezbyl prostor ani na návštěvu pařížského autosalonu. Zda jde o podobnou výmluvu jako u BMW či realitu, to již necháme na posouzení každého z vás. Jisté ovšem je, že vývojové oddělení značky nezahálí ani po odhalení novinky.

Momentálně tak do světa zamířily první oficiální snímky chystané otevřené verze Volante, se kterou bychom se dle nápisů na bocích měli setkat na jaře 2018. Znamená to tedy, že další karosářská verze je ještě nějakých osmnáct měsíců daleko, pročež se odhalení aktuálních fotek zdá být poněkud předčasným krokem. Když se ale na ně zadíváme zblízka, je evidentní, že o sériovku nejde.

Místo toho máme tu čest s vývojovým prototypem, který na první pohled vypadá jako havarované kupé. Britové totiž zachovali veškeré panely varianty s pevnou střechou, jíž naroubovali plátno, modifikované blatníky a zcela jiné pojetí zádě. Dá se přitom předpokládat, že reálné provedení se o trochu zakulatí, nicméně s nějakým výraznějším designovým počinem nelze počítat.

S kupé bude shodná rovněž mechanika, očekávat tedy můžeme přeplňovaný 5,2litrový dvanáctiválec se 608 koňmi. Tento výkon bude na zadní kola přenášet osmistupňový automat, jízdní dynamika však vlivem vyšší hmotnosti i horší aerodynamiky poněkud utrpí. Ne však o moc, sprint na stovku by totiž měl být realizován za zhruba 4,3 sekundy a maximálka klesne k 320 km/h.

Výraznější posun je však třeba očekávat u ceny, přičemž kupé startuje na sumě 154 900 GBP (cca 4 930 000 Kč). Za Volante byste ovšem měli vysázet zhruba 175 tisíc liber (5,57 milionu korun). Jsme přitom zvědavi, zda ještě před jeho příchodem Britové uvedou na trh osmiválcové provedení DB11, či zda se tyto spekulace ukážou být lichými.

Je toto první havarovaný Aston Martin DB11? Ne, to se odhaluje kabrio Volante - 1 - Aston Martin DB11 Volante 2018 prvni foto 01Je toto první havarovaný Aston Martin DB11? Ne, to se odhaluje kabrio Volante - 2 - Aston Martin DB11 Volante 2018 prvni foto 02Je toto první havarovaný Aston Martin DB11? Ne, to se odhaluje kabrio Volante - 3 - Aston Martin DB11 Volante 2018 prvni foto 03
Britové odhalili prototyp chystaného Astonu Martin DB11 Volante, jeho sériová verze dorazí na jaře 2018

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše