Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější

1.9.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Korejský hatchback dostal agresivněji stylizovaný zevnějšek, se kterým spáruje méně tlačítek v kabině a možná i přeplňovanou jedna-čtyřku.

Na příchod nové generace Kie Rio nás korejská automobilka již nějaký čas upozorňuje. Viděli jsme oficiální ilustrace i náznaky o spřízněném SUV. Na to je potřeba počkat, hatchback si můžeme již nyní představit se vším všudy. Hned v úvodu zmíníme, že ve srovnání s předchůdcem je delší, širší a nižší. Zároveň má také větší rozvor, což ocení zejména cestující.

Začněme ovšem pěkně od začátku zevnějškem, který sice nedoznal radikálního odklonu vůči dosluhujícímu provedení, nicméně již na první pohled působí dospělejším a dravějším dojmem. Zásluhu na tom mají samozřejmě i zmiňované rozměry, kdy délka byla natažena o 15 mm na 4 065 mm. Nové Rio je zároveň o 5 mm širší (1 725 mm), 5 mm nižší a počítá s rozvorem protaženým o 10 mm (na 2 580 mm).

Dále lze zmínit užší a kratší variantu slavného „tygřího čumáku“, se kterou dorazily nové světlomety zahrnující také LEDky pro denní svícení ve tvaru písmene „U“. Jiné lampy jsou také vzadu, k čemuž se navíc přidává zkrácený převis a mnohem vzpřímenější okno. Kia přitom využila nové platformy, kterou Rio sdílí se sesterským Hyundai i20 a jíž dostane rovněž ono SUV.

Přesunout se můžeme do interiéru, odkud zmizela záplava tlačítek. Místo toho tu máme nový „plovoucí“ dotykový displej, jenž se u vyšších úrovní výbavy stane součástí standardu. Kromě toho Rio počítá s modernějším multifunkčním volantem, se kterým u chystané vrcholné výbavy GT Line spáruje sportovnější sedadla a specifické dekory.

Po stránce motorické toho Korejci zatím mnoho neřekli, nicméně počítat bychom měli s 1,3litrovou a 1,4litrovou benzinovou atmosférickou jednotkou či 1,1litrovým a 1,4litrovým turbodieselem. Vrchol nabídky pak obsadí přeplňované motory, a sice litrový tříválec a 1,4litrový čtyřválec, který by měl pohánět spekulované Rio GT.

Na podrobné informace o výkonech a jízdní dynamice bude třeba vyčkat do pařížského debutu, prodej pak má odstartovat na přelomu letošního a příštího roku. Ceny by přitom měly zamířit o trochu výše než u stávajícího provedení, základ tedy čekejme někde okolo 250 tisíc korun.

Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 1 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 01Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 2 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 02Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 3 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 03Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 4 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 04Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 5 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 05Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 6 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 06Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 7 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 07Kia Rio 2017 plně odhalena. Je větší, prostornější i pohlednější - 8 - Kia Rio 2017 prvni oficialni sada 08
Kia Rio je nově pohlednější i prostornější

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše