Kia Rio 2017: nová generace na prvních obrázcích, bude agresivnější

24.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Korejský hatchback dostane výraznější design, uvnitř pak méně tlačítek a větší displej. K mání bude i automat.

O nové generaci korejského prcka jsme naposledy mluvili v souvislosti s chystaným rozšířením portfolia. Kromě základního hatchbacku by se časem mělo objevit i SUV a také sportovní provedení. Technický šéf značky Albert Biermann by pod jeho kapotou rád viděl přeplňovaný tříválec, nicméně jeho přání prozatím nebylo oficiálně podpořeno. SUV je ovšem jistotou a dorazit by mělo někdy v příštím roce.

Výchozí hatchback ovšem bude debutovat ještě letos, a sice za pár týdnů na autosalonu v Paříži. Korejská automobilka aktuálně poslala do světa první oficiální ilustrace, na kterých se nové Rio tváří nadmíru ostře. Za tím stojí zejména nové ztvárnění „tygřího čumáku“, které je širší a užší než dosud. Plně na něj přitom navazují užší a směrem dolů skloněné světlomety, vše pak uzavírá agresivní nárazník.

Dynamické tvary tu máme i při pohledu zezadu, ačkoliv momentálně je ještě příliš brzy na jakékoliv soudy. Přece jen jde pouze o ilustrace, které navíc umocňuje použití enormně velkých kol. V reálu a v základní výbavě ale Kia Rio nejspíše nabídne jen „patnáctky” či možná ještě menší disky. Střešní spoiler by však neměl chybět, stejně jako vzpřímenější koncové sloupky či diodová světla.

Přesunout se můžeme do interiéru, kde pozornost budí nové ztvárnění palubní desky. Ta je mnohem jednodušší než dříve, přičemž ubrala na tlačítkách a přidala na velikosti centrální obrazovky. Kia přitom dodává, že nové Rio dostane moderní systémy včetně spárování s Apple CarPlay a Android Auto. Mimo to si můžeme všimnout, že kromě manuálu dorazí i automatická převodovka.

Závěrem jen dodáme, že výroba odstartuje ještě letos, zatímco první exempláře zamíří k zákazníkům zkraje příštího roku. Ceny vůči těm stávajícím zamíří nahoru jen lehce, základ by tedy měl startovat někde okolo 250 tisíc korun.

Kia Rio 2017: nová generace na prvních obrázcích, bude agresivnější - 1 - Kia Rio 2017 prvni oficialni ilustrace 01Kia Rio 2017: nová generace na prvních obrázcích, bude agresivnější - 2 - Kia Rio 2017 prvni oficialni ilustrace 02Kia Rio 2017: nová generace na prvních obrázcích, bude agresivnější - 3 - Kia Rio 2017 prvni oficialni ilustrace 03
Nová Kia Rio se na oficiálních ilustracích tváří agresivně, uvnitř klade důraz na jednoduchost a větší konektivitu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše