Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět

26.8.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Pokud vám opuštění tohoto světa v černé dodávce nepřijde být dost stylové, Italové vám nabídnou něco lepšího - pohřební Maserati.

Pokud nevěříte v posmrtný život, pak je vám nejspíše jedno, co bude, až tu nebudete. Existují však i lidé, kteří touží po tom, aby jejich odchod z tohoto světa neproběhl bez povšimnutí. Mnohdy tak žádají pohřeb, za který by se nemuseli stydět ani někdejší králové a chybět nesmí kupříkladu mahagonová rakev či stylový povoz, za který se seřadí truchlící pozůstalí.

Koňské spřežení neurazí, ale příznivce moderny ani nenadchne. Pochopitelně, automobily nejsou u pohřebních služeb nic neobvyklého, ve většině případů se ale jedná o modifikované dodávky či vozy značek od Mercedesu dolů. Před časem jsme vám ovšem mohli ukázat Porsche Panamera, které bylo přepracováno na pohřební vůz. A nyní italská firma Ellena Trasformazioni provedla něco podobného Maserati Ghibli, kterému nyní říká jednoduše G 3.0.

Z dárcovského vozu přitom byly zachovány pouze čelní partie či boční dveře a okna nebo zadní světla. Vše ostatní je ovšem kompletně nové. Úpravy tedy začínají u sloupků čelního okna, na které navazuje zvýšená střecha. Prodloužen pak byl zadní převis, nad kterým se tyčí obří částečně prosklená korba schopná pojmout rakev. Vše je vyvedeno maximálně stylově a jak můžete vidět na přiložených snímcích, design vozu vznikal prakticky tak jako u úplně nového modelu některé z automobilek - od skic po finální stroj.

Prostor pro rakev je vyveden dosti honosně, nechybí kvalitní materiály ani specifické osvětlení. A je také velmi dobře disponovaný - dle informací výrobce může být rakev dlouhá až 2 350 mm a vysoká 950 mm. Samotný vůz pak byl konverzí prodloužen na 6 620 mm, šířka činí maximálně 1 945 mm.

V případě výbavy se lze povětšinou spolehnout na prvky přímo z výroby, nejen jimi ale toto pohřební Ghibli disponuje. K dispozici je klimatizace specificky pro... rakvový prostor, který též může být vybaven hydraulickým nakladačem pro snazší manipulaci s klienty. Koupit si lze i specifický audiosystém pro „prostor vzadu”, to kdyby nebožtík chtěl zahrát na poslední cestě něco zvláštního a perličkou v dostupné výbavě budiž odnímatelný kříž (nevíme odkud a kam) z nerezu.

Došlo pochopitelně i na změny v oblasti podvozku, motorové ústrojí je ale standardní - vůz je běžné dodáván s třílitrovým turbodieselem o výkonu až 250 koní. Žádný trhač asfaltu, ale asi bude mít dostatek sil, aby byl vždy alespoň o krok napřed před pozůstalými. A kdyby to někomu bylo málo, Ellena se zřejmě nebude bránit ani konverzi typu s šestiválcovým benzinovým biturbem v útrobách.

Teď už nezbývá než doufat, že po vozu sáhne některá z českých pohřebních služeb. A nebo po něm můžete sáhnout sami, pokud si kvalitou svého pohřbu chcete být jisti. Na kolik vás tento poslední špás vyjde, ale už výrobce nezveřejnil.

Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 1 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 01Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 2 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 02Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 3 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 03Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 4 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 04Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 5 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 05Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 6 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 06Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 7 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 07Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 8 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 08Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 9 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 09Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 10 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 10Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 11 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 11Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 12 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 12Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 13 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 13
Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 14 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 14Maserati Ghibli jako pohřebák je bizarní stroj pro cestu na onen svět - 15 - Maserati Ghibli G 3 0 Ellena Transformazioni 15
Pokud toužíte po stylovém odchodu z tohoto světa, přepracované Maserati Ghibli by pro vás mohlo být to pravé ořechové

Zdroje: Ellena Transformazioni Srl, Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama