Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mazda CX-3: unikly první fotky, odhalují vše včetně interiéru
19.11.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Ani ta z nejvýznamnějších premiér nadcházejícího autosalonu v L.A. nezůstala pod pokličkou do samotné show. Tohle je nová Mazda CX-3.
Tip: Přečtěte si již úplné oficiální představení nové CX-3 včetně základních informací o technice.
Mazda na dění v posledních týdnech před začátkem losangeleského autosalonu roku 2014 asi nebude vzpomínat jako na nejkrásnější období své existence. I když nejde o zrovna nevýznamnou akci, nebývá obvyklé, aby na ni kterákoli z klíčových automobilek přivezla hned několik světových premiér - většina si vystačí s jednou a nebo také žádnou, i když se jedná o amerického výrobce. Japonci ale jako by si celou show chtěli letos ukrást jen pro sebe a do města andělů přivezou hned tři úplné novinky.
Nedalo se očekávat, že by je všechny udrželi pod pokličkou až do dnešní noci, kdy se původně měly odhalit, realita ale nakonec jistě předčila i dosti pesimistická očekávání. Automobilce nejprve unikly fotky faceliftu modelu 6 a následně také snímky inovované CX-5 2015. Když se pak objevily další záběry modernizované šestky, mohl si kde kdo zamumlat něco ve stylu „do třetice všeho dobrého i zlého”. Jenže ta hlavní premiéra - avizovaná Mazda CX-3 - tou dobou na své odhalení stále čekala. Teď už nečeká.
Stalo se, co se stát muselo a ven se dostala první sada fotek nového malého SUV. I když nejsou nejkvalitnější, jako na potvoru ukazují prakticky vše, co si pro nás Japonci mohli schovávat - příď, záď i interiér. Jenže i když jde o náhlé a neplánované odhalení, za překvapivé jej označit nelze.
Nedalo se tedy očekávat, že by Mazda s CX-3 „vrhla do placu” něco dramaticky nového, vůz ale svým vzhledem kráčí až příliš zřetelně ve stopách vyšlápnutých předchozími novinkami značky, zejména pak novou dvojkou. Vypadá tedy na jednu stranu lépe a výrazněji než větší CX-5 (to se ovšem dalo čekat), na druhou stranu ale po jejím zhlédnutí nemáte pocit, že byste spatřili něco úplně nového. A to úspěchu vozu prospívat nemusí.
Jestliže zevnějšek je „něčemu podobný”, pak vnitřek je snad s menší dvojkou naprosto shodný. Něco takového nakonec můžeme prohlásit i na adresu techniky, ač o té k nám s únikem fotek nedorazilo nic nového - platforma modelu 2 velí jen malé motory a přední pohon.
Jasněji nejen v této věci budeme mít už v průběhu dnešního dne a pochopitelně vás o tom neopomeneme zpravit ihned, jakmile jakékoli další detaily vstoupí ve známost.





Tohle je nová Mazda CX-3. Také v jejím případě bude oficiální premiéra spíše formálním završením procesu odhalování...
Zdroj: Newsauto
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejnovější články
BMW říká, že novou M3 nezdevastuje nesmyslným pohonem jako Mercedes a Audi, nadšenci jdou slavit
před hodinou
Ford Mondeo nezemřel, v novém se ukázal i ve své druhé verzi. Při jeho cenách to bude opět hit
včera
První generaci Porsche Cayenne dnes koupíte za pakatel, smysl dává hlavně ve verzích, které automobilka zařízla
včera
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
„Nebuďte slušnej, řekněte jméno!” Čínská značka tvrdí, že její novinku navrhl bývalý designér Ferrari. Ferrari říká: Tak povídejte, kdo to byl
včera
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 06.16. 00:10 - mattonecz
- IT poradna 06.15. 23:11 - abgx1
- Onboard videa 06.15. 20:54 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.15. 14:15 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.15. 08:29 - řidičBOB
- Rychlodotazy 06.14. 19:44 - jerry
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
