McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí

Nabídka McLarenu a Škody jsou běžně dva jiné světy a tento model to vlastně jen podporuje. Částka, která u běžných značek stačí na celé pojízdné auto, je tady dobrá jen na osminu, třebaže propracovanou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí

12.4.2019 | Mirek Mazal

Nabídka McLarenu a Škody jsou běžně dva jiné světy a tento model to vlastně jen podporuje. Částka, která u běžných značek stačí na celé pojízdné auto, je tady dobrá jen na osminu, třebaže propracovanou.

Řekněme, že máte volných 300 tisíc korun a chcete si koupit auto. Za zmíněnou sumu už se dá pořídit celá řada nových vozů či zajímavých ojetin, současně je ale můžete utratit také jen za „hračku”. S tou se musíte spokojit, pokud se rozhodnete nakupovat u McLarenu, neboť britská firma vám za takové peníze nic lepšího nenabídne.

Ve spolupráci se společností Amalgam Collection nyní nabízí zmenšený model vizuálně svérázné, ale technicky jistě působivé pocty legendárnímu jezdci. Do prodeje se totiž dostal McLaren Senna v měřítku 1:8 za cenu 13 tisíc dolarů (300 tisíc Kč). Za to už jde pořídit slušnou novou Fabii, svět exkluzivních supersportů je ale zkrátka trochu jinde.

Amalgam je ostatně zodpovědný za jedny z nejpozoruhodnějších a nejdražších zmenšenin aut na planetě. Detailně zpracovaný model nikam nedojede, ale hodnotu by na to měl. Loni firma představila první verzi za 8 324 dolarů (190 tisíc Kč), letos se ale vrátila s ještě propracovanější variantou s odvážnější cifrou na cenovce.

Modýlek potěší perfekcionisty svým detailním zpracováním všech částí. Exteriér i kabina přesně kopírují skutečnou předlohu do nejmenších podrobností. Zmenšenina je dodávána s dálkovým ovladačem, který spouští různé funkce. Jednoduchým stisknutím tlačítka lze například otevřít oboje dveře, zamknout zámky nebo rozsvítit vnější i vnitřní osvětlení.

Skutečný McLaren Senna bude vyroben v počtu 500 kusů. Všechny jsou již vyprodány, poslední se vydražil za 2,7 milionu dolarů (61,3 milionu Kč). Zbývající bohatí fanoušci Ayrtona Senny tak mohou alespoň zakoupit tento model, který se bude hezky vyjímat na polici jejich garáže - pokud měly zájem o skutečný vůz, pak je 300 tisíc korun vydaných za zmenšeninu asi nerozhází...


McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 1 - McLaren Senna zmenseny model foto 01McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 2 - McLaren Senna zmenseny model foto 02McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 3 - McLaren Senna zmenseny model foto 03McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 4 - McLaren Senna zmenseny model foto 04McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 5 - McLaren Senna zmenseny model foto 05McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 6 - McLaren Senna zmenseny model foto 06McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 7 - McLaren Senna zmenseny model foto 07McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 8 - McLaren Senna zmenseny model foto 08McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 9 - McLaren Senna zmenseny model foto 09McLaren Senna za cenu Fabie vypadá jako terno, než ale zjistíte, že jej většina chybí - 10 - McLaren Senna zmenseny model foto 10
Úchvatně zpracovaný McLaren Senna v měřítku 1:8 strojí jako skutečné auto

Mirek Mazal

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše