Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy

17.8.2016 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Koncept pro Pebble Beach má možná elektrické pohonné ústrojí, i když podle nás by mu slušela V16. Za vzhled mu to ale odpustíme.

Mercedes-Benz neuhlídal fotografie své největší novinky pro Pebble Beach Concours d'Elegance, takže se na ni můžeme podívat s několikadenním předstihem. To, co vidíte na uniklých a pravděpodobně oficiálních fotkách, je Mercedes Maybach Vision 6, koncept pomyslně navazující na Maybach Exelero z roku 2005.

Můžeme si prohlédnout údajně zhruba šest metrů dlouhé luxusní kupé pro dva lidi, jehož vzhled je ohromující způsobem jako ze staré školy, ale ve velmi moderním pojetí. Je tu obrovská maska chladiče, tenké světlomety, kapota dlouhá jak týden před výplatou, malinká záď a výrazně větší zadní převis než ten přední.

Kabina je naopak veskrze moderní a nic jako „old school” vás při pohledu dovnitř nenapadne. Není tu konvenční přístrojový štít, páčky pod volantem, volič převodovky, prostě nic. Vlastně nás kromě ovládání gesty nenapadá, jak by se tohle auto dalo používat. Vidíme ale head-up displej po celé šířce předního skla a informací na něm je možná až příliš mnoho na to, aby z vozu byl dobrý a nerušený výhled. Displej po celé délce oblouku nad palubní deskou, místy jistě dotykový, je ale velmi zajímavý nápad.

Pod kapotou si chceme představit něco jako atmosférický vidlicový šestnáctiválec, který nebude v režimu Comfort téměř vůbec slyšet, jen vás jako neviditelná tsunami točivého momentu vystřelí k horizontu. A ve sportovním módu dá znát všech svých třeba deset litrů objemu. Samozřejmě nemáme informace, jakou pohonnou jednotku by sem Mercedes chtěl zamýšlet, ale i absence středového tunelu v kabině napovídá něco o elektřině.

Je více než pravděpodobné, že se do produkce Vision 6 nikdy nedostane, že to bude jen koncept, který ohromí davy v Pebble Beach. Zrovna tam je totiž problém něčím zaujmout, když se tam producírují nejkrásnější auta historie. Tenhle koncept ale má dost dobré šance.

Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 1 - mercedes maybach vision 6 concept unik 01Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 2 - mercedes maybach vision 6 concept unik 02Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 3 - mercedes maybach vision 6 concept unik 03Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 4 - mercedes maybach vision 6 concept unik 04Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 5 - mercedes maybach vision 6 concept unik 05Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 6 - mercedes maybach vision 6 concept unik 06Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 7 - mercedes maybach vision 6 concept unik 07Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 8 - mercedes maybach vision 6 concept unik 08Mercedes-Maybach Vision 6 odhalen únikem, je to moderní pojetí staré školy - 9 - mercedes maybach vision 6 concept unik 09
Mercedes Maybach Vision 6 je vizuálně úchvatný

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama