Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nissan Maxima 2015 na špionážních fotkách odhalil interiér, je vážně luxusní
16.2.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) Japonská novinka dostane středovou konzoli orientovanou na řidiče, dva velké digitální displeje a ovládání ve stylu BMW iDrive.
Novou generaci Nissanu Maxima jsme si mohli prohlédnout již dvakrát. Poprvé se japonská novinka mihla v reklamě vysílané během finále Super Bowlu, podruhé pak na nás sedan vykoukl na oficiálních fotkách. Pokaždé jsme ovšem měli tu čest pouze s exteriérem, který dával sbohem nudě a tvářil se stejně agresivně jako koncept Sport Sedan, jenž produkční verzi předcházel. Do interiéru nás ovšem automobilka dosud nepozvala.
Naštěstí tu máme špionážní fotografy, kteří urychleně přišli s nápravou. Vůbec poprvé si tedy můžeme prohlédnout také kabinu vozu, která již neklade takový důraz na sportovního ducha, ale místo toho sází spíše na luxus a moderní techniku. Jasně dominující je proto digitální přístrojový štít, kterému společnost dělá rozměrný displej na vrcholku středové konzole. Dotykový ale nejspíše nebude.
Místo toho dostane ovládání všech funkcí na starosti kruhový ovladač připomínající systém iDrive z vozů BMW. Dále tu najdeme řadu dalších tlačítek, která slouží k ovládání klimatizace a zřejmě také základních funkcí audio systému. Přičemž chybět nebude ani to startovací. Povšimnout si pak můžeme i voliče automatické převodovky či volantu se zploštělou spodní částí.
Velkou radost nám dělá samotná středová konzole, jež je stočena k řidiči a naznačuje, že Nissan by vám rád vykouzlil úsměv na tváři také dynamickou jízdou. O tu by se měla postarat hlavně verze osazená šestiválcovým motorem, který by měl produkovat alespoň 260 koní. Kromě tohoto agregátu lze pak očekávat i méně potentní pohonné jednotky.
Více se dozvíme nejpozději v dubnu na autosalonu v New Yorku, do té doby ale nejspíše Nissan pustí do světa další oficiální informace. Zatím však nepředpokládáme, že by mezi nimi byly zmínky o možné dostupnosti v Evropě. Dodat tak prozatím můžeme pouze tolik, že zámořský prodej bude odstartován ve druhé půli letošního roku.







Nové špionážní snímky nám odhalují také interiér chystaného Nissanu Maxima...

...zatímco oficiálně jsme mohli spatřit pouze exteriér
Zdroj: přes Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
25.6.2026
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
29.5.2026
Xiaomi možná frčí, na každém autě ale prodělává 117 tisíc, šestkrát víc než loni. I proto tak moc chce do Evropy
29.5.2026
Seat to odmítá zabalit. A nechce být jen firemním béčkem, rád by znovu přišel s vlastními novými modely
29.5.2026
Lewis Hamilton a Charles Leclerc dostali šanci zesměšnit se adorováním prvního elektrického Ferrari. Nezklamali
29.5.2026
Psaní knížek zjevně pořád nese, autor pokračování Malého prince si převzal toto zakázkové Bugatti
29.5.2026
Živá témata na fóru
- BMW Divize 06.27. 11:30 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.26. 15:36 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.26. 15:16 - pavproch
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.26. 13:54 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.26. 13:53 - řidičBOB
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.26. 11:35 - Brus
- Fiat a vše kolem nich 06.26. 10:56 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
