Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu

Na první pohled absurdní varianta dává rázem smysl, když dodáme, že nafocena byla při přípravách oslav konce války. Rusové už zkrátka ani na svých přehlídkách nesnesou nic jiného než Aurusy Senat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu

13.4.2019 | Mirek Mazal

Na první pohled absurdní varianta dává rázem smysl, když dodáme, že nafocena byla při přípravách oslav konce války. Rusové už zkrátka ani na svých přehlídkách nesnesou nic jiného než Aurusy Senat.

Ruský prezident Vladmir Putin si po svém předvídatelném znovuzvolení dopřál vůbec poprvé kompletně novou flotilu vládních automobilů domácího původu. Vozy značky Aurus kombinují ve svém jméně latinské výrazy pro zlato a Rusko. Konkrétní modely dostaly název podle jednotlivých věží obranného systému Kremlu, proto se luxusní limuzína se sedanem jmenují Senat, minivan bude Arsenal a SUV dostane označení Komendant.

Vozidla vznikla v rámci projektu Kortež pod dohledem ruské vlády a nechtějí být zajímavá jen svým vzhledem. Dlouhá pancéřovaná limuzína určená pro prezidenta má do budoucna disponovat přeplňovaným dvanáctiválcem s výkonem 850 koní původem od Porsche. Němci na na vývoji spolupracovali s ruským institutem NAMI a neděje se to poprvé. „Západní rukopis” je vidět i na starším speciálu postaveném pro velkolepé vojenské přehlídky.

ZIL-41041 AMG zdánlivě připomíná hranaté sovětské veterány, ale uvnitř je vybaven moderní německou technikou. Automobil složený z dílů mnoha jiných zahraničních aut uměl generálům poskytnout vše potřebné při ostentativních prezentacích vojenské techniky Ruska. Chystané letošní oslavy Dne vítězství ovšem proběhnou ve zcela jiném obsazení.

Každoroční vojenské představení k oslavě konce druhé světové války letos tradičně odhalí nejnovější arzenál ruských ozbrojených sil. První zkoušky probíhají už tento týden a díky všímavým pozorovatelům si můžeme ukázat horkou novinku státního automobilového podniku.

Přehlídka na Rudém náměstí dne 9. května 2019 ukáže i dosud neznámé kabriolety povědomých tvarů. Záběry kamuflovaných aut jasně napovídají příbuznost designu k limuzínám Senat. Jak ukazují videa z generálky nacvičování průvodu, tradiční dvojici ZIL-41041 AMG za měsíc nahradí otevřené verze Aurusu, jejichž prototypy byly nafoceny a natočeny hned ve dvou exemplářích v jejich budoucím přirozeném prostředí.

Podle zatím neoficiálních informací je otevřený typ vyroben ve stylu sedanu Senat S600, ale místo čtyř dveří má jen dvoje delší. Ocelovou střechu sedanu vystřídala skládací látková střecha. Kabriolety pro řidiče a minimálně dva pasažéry vznikly samozřejmě opět pod záštitou institutu NAMI.

Zastaralé předchůdce pamatující demonstraci síly z minulých let čeká teplé místo depozitáře rezortního muzea ministerstva obrany. Vojenských oslav se jen na místě zúčastní přes 13 tisíc lidí, což je ideální šance pochlubit se občanům novým Aurusem i jinak, než si jej mohli všimnout dosud.


Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 1 - Aurus Senat kabriolet prehlidky 01Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 2 - Aurus Senat kabriolet prehlidky 02Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 3 - Aurus Senat kabriolet prehlidky 03Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 4 - Aurus Senat kabriolet prehlidky 04Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 5 - Aurus Senat kabriolet prehlidky 05Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 6 - Aurus Senat kabriolet prehlidky 06
Letos se vojáci chystají na přehlídku ke Dni vítězství s maskovanými kabriolety domácí výroby

Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 7 - ZIL-41041 AMG prehlidka 01Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 8 - ZIL-41041 AMG prehlidka 02Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 9 - ZIL-41041 AMG prehlidka 03Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 10 - ZIL-41041 AMG prehlidka 04Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 11 - ZIL-41041 AMG prehlidka 05Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 12 - ZIL-41041 AMG prehlidka 06Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 13 - ZIL-41041 AMG prehlidka 07Nová verze Putinovy limuzíny nafocena, teprve s tou Rusové udělají parádu - 14 - ZIL-41041 AMG prehlidka 08
Ještě minulý rok jimy sloužily dva ZILy-41041 AMG

Zdroj: Instagram

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama