Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás
15.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonci sice výrobu sedanu ukončí, ovšem pouze pro Ameriku a Evropu. V Asii naopak dostanou modernizované provedení.
Současná generace Mitsubishi Lancer přišla na svět v roce 2007. Letos v srpnu ovšem bude její výroba po dlouhých deseti letech ukončena bez přímého nástupce. Japonská automobilka rozhodla, že jejími dalšími prioritami budou pouze SUV a odvozené crossovery. Stranou toho pak ještě má pokračovat produkce malého hatchbacku Colt, který je na mnoha trzích znám jako Mirage.
Lancer ovšem možná překvapivě neskončí definitivně, jako Grand Lancer jej totiž čeká druhá životní dráha pouze v asijských zemích. Na těchto trzích se sedan začne prodávat krátce po oficiálním debutu, který byl naplánován na 6. duben. První snímky a informace ovšem značka publikovala již nyní. Přitom se pochlubila, že na vzhledu spolupracovala s karosárnou Pininfarina.
Grand Lancer dostal novou čelní masku zvanou Dynamic Shield, se kterou jsou spárovány přepracované světlomety a odlišný nárazník. Přibylo také více chromových dekorů, zatímco na bocích si můžeme povšimnout dvou výrazných linií. Ty vozu propůjčují klínovitý charakter, doplňovat je pak mohou buď stříbrně, nebo černě lakovaná 18palcová kola.
Přepracování se dočkala i záď, kde najdeme rovněž odlišná světla. Změn se dočkalo rovněž víko zavazadelníku s vybráním pro registrační značku, jiný je i nárazník. V interiéru nechybí nová středová konzole s příplatkovým 8palcovým displejem, který může doplnit 10,2palcový digitální přístrojový štít.
Duální automatická klimatizace je již standardní výbavou, stejně jako třeba sedm airbagů nebo asistent rozjezdů do kopce. Pod kapotu pak zamíří pouze jediné hnací ústrojí, a sice kombinace automatu CVT a 1,8litrového benzinového motoru MIVEC. Ten byl naladěn na 140 koní v 6 000 otáčkách a 172 Nm točivého momentu při 4 200 ot./min., jenž míří na přední kola.









Mitsubishi Lancer čeká nová kariéra, jako Grand Lancer se ale bude prodávat jen na asijských trzích




Vůz už se podařilo nafotit i mimo studio
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ve srovnání všech současných BMW M si to na letišti rozdaly hybridy se spalováky, výsledek je naprosto jednoznačný
27.3.2026
„Bugatti pro chudé“ pokračuje v krasojízdě, v souboji si podalo skoro závodní speciál na značkách
26.3.2026
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
25.3.2026
Nejnovější články
Za toto donedávna obyčejné auto za statisíce dnes lidé ochotně platí miliony. Tento majitel s ním přesto najel půl milionu km
před 5 hodinami
Nissan zkouší napravit otylost elektrických aut nápadem, který vypadá jako komplikovaný a drahý nesmysl
před 7 hodinami
Zákazník Bugatti požádal značku, aby stvořila poctu na čtyřech kolech pro jeho dceru, tohle je výsledek
před 8 hodinami
Nadšenec projel s Teslou čtyřikrát stejnou trasu různě rychle, aby ukázal vliv na dojezd. Je brutální, a to ani nejel českým dálničním limitem
před 10 hodinami
Sběratel Porsche s vizáží bezdomovce (anebo je to Krakonoš?) si čistkou ve své garáži přišel na nečekaně velké peníze
před 11 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
