Reklama

Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás

Japonci sice výrobu sedanu ukončí, ovšem pouze pro Ameriku a Evropu. V Asii naopak dostanou modernizované provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás

15.2.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Japonci sice výrobu sedanu ukončí, ovšem pouze pro Ameriku a Evropu. V Asii naopak dostanou modernizované provedení.

Současná generace Mitsubishi Lancer přišla na svět v roce 2007. Letos v srpnu ovšem bude její výroba po dlouhých deseti letech ukončena bez přímého nástupce. Japonská automobilka rozhodla, že jejími dalšími prioritami budou pouze SUV a odvozené crossovery. Stranou toho pak ještě má pokračovat produkce malého hatchbacku Colt, který je na mnoha trzích znám jako Mirage.

Lancer ovšem možná překvapivě neskončí definitivně, jako Grand Lancer jej totiž čeká druhá životní dráha pouze v asijských zemích. Na těchto trzích se sedan začne prodávat krátce po oficiálním debutu, který byl naplánován na 6. duben. První snímky a informace ovšem značka publikovala již nyní. Přitom se pochlubila, že na vzhledu spolupracovala s karosárnou Pininfarina.

Grand Lancer dostal novou čelní masku zvanou Dynamic Shield, se kterou jsou spárovány přepracované světlomety a odlišný nárazník. Přibylo také více chromových dekorů, zatímco na bocích si můžeme povšimnout dvou výrazných linií. Ty vozu propůjčují klínovitý charakter, doplňovat je pak mohou buď stříbrně, nebo černě lakovaná 18palcová kola.

Přepracování se dočkala i záď, kde najdeme rovněž odlišná světla. Změn se dočkalo rovněž víko zavazadelníku s vybráním pro registrační značku, jiný je i nárazník. V interiéru nechybí nová středová konzole s příplatkovým 8palcovým displejem, který může doplnit 10,2palcový digitální přístrojový štít.

Duální automatická klimatizace je již standardní výbavou, stejně jako třeba sedm airbagů nebo asistent rozjezdů do kopce. Pod kapotu pak zamíří pouze jediné hnací ústrojí, a sice kombinace automatu CVT a 1,8litrového benzinového motoru MIVEC. Ten byl naladěn na 140 koní v 6 000 otáčkách a 172 Nm točivého momentu při 4 200 ot./min., jenž míří na přední kola.

Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 1 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 01Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 2 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni dalsi 01Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 3 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni dalsi 02Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 4 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 04Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 5 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 05Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 6 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 06Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 7 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 07Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 8 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 08Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 9 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni foto 09
Mitsubishi Lancer čeká nová kariéra, jako Grand Lancer se ale bude prodávat jen na asijských trzích

Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 10 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni dalsi 03Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 11 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni dalsi 04Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 12 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni dalsi 05Nové Mitsubishi Lancer je nakonec realitou. Říká si Grand a není pro vás - 13 - Mitsubishi Grand Lancer 2017 prvni dalsi 06
Vůz už se podařilo nafotit i mimo studio

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama