Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi

Německá automobilka skutečně vyměnila veškeré panely karoserie. Změn se však nová Corsa dočká i pod nimi, hlavně na podvozku a v motorovém prostoru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi

19.6.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Německá automobilka skutečně vyměnila veškeré panely karoserie. Změn se však nová Corsa dočká i pod nimi, hlavně na podvozku a v motorovém prostoru.

O novém Opelu Corsa jsme mluvili před pouhými dvěma dny, kdy se Paříží prohnala třídveřová verze u příležitosti pořizování oficiálních fotografií. Z téhož důvodu do města na Seině vyrazilo i pětidvířko, přičemž v jeho případě máme k dispozici o poznání lepší snímky. Již nikdo tak nemůže pochybovat o tom, že vzhled je pouze evoluční. Silueta je naprosto identická, v rámci novinek můžeme hovořit hlavně o detailech.

Odlišné jsou tedy světlomety vpředu i vzadu, přičemž Corsa také v mnohém opisovala od svých sourozenců. Zejména vpředu je jasně patrná inspirace Opelem Adam, vzadu se pak pro změnu objevují prvky z modelu Meriva. Vše je ovšem pěkně sladěno, přičemž do daného mixu bylo přidáno i pár unikátních prvků. A jelikož německá automobilka vyměnila veškeré panely karoserie, dá se částečně hovořit o zcela novém autě, i když první fotky tomu úplně nenasvědčovaly.

To ostatně potvrzuje také technická stránka celé věci. Nová Corsa totiž dostane patřičně vyladěný podvozek, který jí umožní držek krok s konkurencí v zatáčkách i přímém směru. Do toho přihoďte nový litrový tříválec, který razantním způsobem sníží spotřebu paliva (i když řidičskou volbou asi nebude), přepracované řízení nebo modifikované převodovky, a máte co do činění s opravdu zajímavým hatchbackem.

Oficiálně se přitom nový Opel Corsa představí již za pár týdnů (10. července), jeho výstavní debut pak proběhne na podzim na pařížské motor show. Pachatel se tak de facto vrátí na místo činu (tím myslíme ono pořizování oficiálních fotografií), během autosalonu však již nebude hlídán armádou bodyguardů.


Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi - 1 - Opel Corsa 2015 5d spy foto 01Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi - 2 - Opel Corsa 2015 5d spy foto 02Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi - 3 - Opel Corsa 2015 5d spy foto 03Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi - 4 - Opel Corsa 2015 5d spy foto 04Opel Corsa 2015: facelift opět nafocen, tentokrát lépe a s pěti dveřmi - 5 - Opel Corsa 2015 5d spy foto 05
Ačkoliv nový Opel Corsa vypadá jen jako evoluce stávajícího provedení, automobilka vyměnila veškeré panely karoserie

Zdroj: BlogAutomobile

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama