Peugeoty 2008 a 3008 GT a GT Line jsou jistotou, o ostrých GTi se jedná

26.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Francouzi touží po sportovních SUV. Příchod větších litých kol, agresivnějších spoilerů a upraveného podvozku je jistý, pro GTi se hledají zákazníci.

O příchodu sportovních SUV se v souvislosti s francouzskou automobilkou začalo mluvit již před dvěma roky. Loni pak dokonce zazněla zmínka o testování modelu 2008 GTi, současně zaznělo, že vůz bude k mání pouze v Asii a Jižní Americe. Že se tak nestalo, to nyní již víme velmi dobře. Stejně tak je znám i fakt, že Peugeot o ostré SUV skutečně stojí. Zvláště po letošním opanování rallye Dakar, k němuž mu dopomohl speciál DKR.

Francouzi proto v květnu naznačili, že výše zmíněný závoďák budoucí nabídku značky skutečně ovlivní. A co více, může být základem nejen pro Peugeot 2008 GTi, ale také pro model 3008 GTi. Řada fanoušků značky se tak již začala tetelit blahem. Následující slova ale pro ně mohou být menší sprchou, i když ne vyloženě ledovou. Peugeot upřesnil, že po vrcholných SUV sice touží, jejich příchod ale zatím stále jistý není.

„Strategií značky je, abychom měli varianty GT, GT Line a GTi, a tato strategie bude uplatněna napříč celým portfoliem,“ uvedl směrem k budoucnosti šéf produktového plánování francouzské automobilky Laurent Blanchet. Zároveň přitom zmínil, že na vývoj a výrobu vrcholného GTi má Peugeot kapacity, ovšem pouze za předpokladu, že si jej zákazníci budou přát.

Jinými slovy, značka v současnosti mapuje terén a zvažuje, zda modely 2008 GTi a 3008 GTi budou prodejně úspěšné. Pokud ano, pak se jich skutečně dočkáme. Na druhou stranu, varianty GT a GT Line budou k dispozici stoprocentně. Očekávat přitom máme větší litá kola, sadu spoilerů a pár doplňků v interiéru. Poladěn bude i podvozek, ne však motor.

Všechny sportovní varianty, včetně vrcholného GTi, dostanou pohon pouze předních kol. Peugeot sice s pohonem obou náprav experimentuje, nicméně pouze v souvislosti s plug-in hybridním ústrojím, kdy zadní kola dostane na starosti elektromotor. Takto koncipovaný model 3008 by měl na trh dorazit v roce 2019.

Dané ústrojí ovšem nebylo vyvíjeno s ohledem na sportovní využití. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by je dostaly výše zmiňované deriváty. Verze GTi tedy nejspíše vsadí pouze na přeplňovanou benzinovou jedna-šestku, zatímco u variant GT a GT Line se po vzoru stávající nabídky Peugeotu objeví i turbodiesel.

Peugeoty 2008 a 3008 GT a GT Line jsou jistotou, o ostrých GTi se jedná - 1 - Peugeot 2008 GTi ilustrace X-Tomi 01
Peugeot 2008 GTi se již ukázal na neoficiální ilustraci, sériová verze ale zjevně stále není jistá

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše