- -

Pohřební Tesla Model S je ideální vůz pro velmi tiché obřady

Teslu milovat můžete a nemusíte, její tichý elektrický pohon je ale aspektem, který se za určitých okolností velmi hodí. Třeba... na pohřbu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Pohřební Tesla Model S je ideální vůz pro velmi tiché obřady

28.9.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Teslu milovat můžete a nemusíte, její tichý elektrický pohon je ale aspektem, který se za určitých okolností velmi hodí. Třeba... na pohřbu.

Chcete na svou poslední cestu vyrazit stylově, nikoliv v dodávce, jak je u nás běžné? Možnosti tu jsou, od nejrychlejšího pohřebáku světa přes podobně laděné Maserati Ghibli až po jediný takový Rolls-Royce. Nejsou to nezajímavé možnosti, jistě, ovšem pokud holdujete elektronům víc než benzínu a nebo při rozloučení s pozemským světem nechcete být nikým a ničím rušeni, existuje ještě jedna neobvyklá možnost - jet na hřbitov upravenou Teslou.

Nizozemská firma RemetzCar je specialista na prodlužování aut z obyčejných na limuzíny a jednou z jejích nejnovějších kreací je právě pohřební Tesla Model S. Představuje se na Pohřebním veletrhu 2016 - pokud jste netušili, že něco takového vůbec existuje, nejste sami - v nizozemském Gorinchemu, který začal právě dnes.

Princip změny je patrný už z fotografií - Modelu S zůstala přední místa s jedním párem dveří. Od B-sloupků dozadu je vůz upraven pro převoz nebožtíků, chybí zadní dveře, zadní sedačky a byla vyrobena bohatě prosklená nástavba, do které se výklopným zadním čelem vsune rakev. Předpokládáme, že v gigantických zadních oknech přibudou ještě záclonky.

Před instalací nástavby byl zpod podlahy vozu vyjmut akumulátor, který podle zpráv firmy RemetzCar váží 600 kg. Nevíme, jaká verze Modelu S tohle je, ovšem z takhle těžké baterie je nasnadě, kde se bere celková hmotnost sériového Modelu S 2,2 tuny. A také, jak je možné, že má těžiště tak nízko. Vůz byl prodloužen o 80 cm, očividně mezi koly, a měří tedy nyní 5,77 metru.

Není to stroj, který by RemetzCar chtěl někomu prodávat; vznikl na zakázku pro pohřební službu Van der Lans & Busscher, která údajně v oboru podniká už 118 let. Firma má rozsáhlý vozový park a je schopná se postarat o pohřby v celém Nizozemsku. A protože v Německu a nyní už i v ČR najdeme Superchargery, za patřičný obnos by mohla být ochotná obsloužit zemřelého i u nás, v případě zájmu...

Pohřební Tesla Model S je ideální vůz pro velmi tiché obřady - 1 - Tesla Model S funeral car prvni 01Pohřební Tesla Model S je ideální vůz pro velmi tiché obřady - 2 - Tesla Model S funeral car prvni 02
Toto má být první pohřební Tesla na světě. A není těžké tomu věřit, jinou vážně neznáme. Fotek je zatím poskrovnu, to podstatné ale vystihují

Zdroje: Van der Lans & Busscher, RemetzCar

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše