Reklama

Porsche vám na přání dodá i nejrychlejší kombi světa s fialovými výdechy ventilace

Porsche už se pár let nestydí říci si o nemalé sumy za vážně bizarní prvky příplatkové výbavy. Nová Panamera kombi to dotahuje zase o kousek dál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche vám na přání dodá i nejrychlejší kombi světa s fialovými výdechy ventilace

24.10.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Porsche už se pár let nestydí říci si o nemalé sumy za vážně bizarní prvky příplatkové výbavy. Nová Panamera kombi to dotahuje zase o kousek dál.

Není dávno doba, co jsme na nějakou tu novinku od Porsche čekali minimálně pár měsíců, spíše však několik let. Jeho portfolio automobilky bylo docela chudé, k modernizaci navíc značka nepřistupovala zrovna horlivě. Není to ale zas až tak překvapivé, její produkty - zejména ty ozdobené trojčíslím 911 - totiž kralovaly všemu a byly vynášeny až do nebes všude, kde se objevily.

Přesunout se můžeme do současnosti, která nemůže být odlišnější. Tedy, na piedestalu se 911 nachází i nadále, nicméně s novinkami se v Zuffenhausenu roztrhl pytel. Nevěříte? Stačí jen zrekapitulovat, co se odehrálo za poslední měsíc - představeny byly nejsilnější sériový kombík na světě, vrcholné verze malých sporťáků, exkluzivní Macan a znovuzrozené Porsche 911 T.

Nyní tu máme další novinku, a to Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Exclusive. Tedy jinými slovy onen nejsilnější sériový kombík na světě, jen upravený zakázkovou divizí značky. Ta se vyřádila již na karoserii, již nalakovala fialovou barvou Amethyst Metallic. S tímto odstínem přitom kontrastují nápisy a brzdové třmeny v barvě Acid Green.

Daná kombinace nejspíše nebude ideálem pro každého, což lze říci rovněž o kabině, byť zde se značka držela více při zemi. Máme tu kombinaci černé a bílé kůže, jež pokrývá prakticky vše myslitelné. Výjimkou jsou výdechy klimatizace, které odkazují na karoserii, neboť také zde byla použita fialovou Amethyst Metallic. Působí však jako pěst na oko, přesto vyjdou minimálně na desetitisíce korun, jak je ostatně u Porsche zvykem.

Ve finále tak vlastně lze naprosté uspokojení vyjádřit pouze nad motorovým prostorem, který je v sériovém stavu. Počítat tedy lze s kombinací čtyřlitrového osmiválce twin-turbo a elektromotoru, jež společně produkují 680 koní a 850 Nm. To je dostatečný výkon a točivý moment na to, aby kombík zrychlil na stovku za 3,4 sekundy při cestě k maximálce 310 km/h.

Žádné ceny zveřejněny nebyly, stejně jako se můžeme ptát na dostupnost. Nicméně s ohledem na jisté kontroverze, které může hlavně volba laku karoserie a oněch zelených doplňků u řady lidí budit, to asi nikoho trápit nebude. Nebo ano?

Porsche vám na přání dodá i nejrychlejší kombi světa s fialovými výdechy ventilace - 1 - Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Exclusive 2017 prvni foto 01Porsche vám na přání dodá i nejrychlejší kombi světa s fialovými výdechy ventilace - 2 - Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Exclusive 2017 prvni foto 02
Porsche vám na přání dodá i nejrychlejší kombi světa s fialovými výdechy ventilace - 3 - Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Exclusive 2017 prvni foto 03Porsche vám na přání dodá i nejrychlejší kombi světa s fialovými výdechy ventilace - 4 - Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Exclusive 2017 prvni foto 04
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Exclusive nejspíše nebude ideální volbou pro každého

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše