- -

Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3

Francouzům nechybí sebevědomí, až se člověk musí ptát, komu takovou verzi chtějí prodat. Jen výbavou dorovnali cenu verze Akaju na úroveň Audi A3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3

7.6.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Francouzům nechybí sebevědomí, až se člověk musí ptát, komu takovou verzi chtějí prodat. Jen výbavou dorovnali cenu verze Akaju na úroveň Audi A3.

Renault je asi nešťastný z toho, že nový Mégane nenabízí ve vrcholném provedení Initiale Paris. Nabídka na českém trhu končí variantami Bose a GT, za které můžete bez příplatků utratit až 644 900 Kč. Už to je docela hodně za kompaktní rodinný hatchback, nicméně Francouzi mají pocit, že zákazníci by klidně sáhli do peněženky ještě o něco hlouběji. A proto stvořili variantu nazvanou Akaju.

Nová úroveň výbavy je prozatím k dispozici pouze na domácím trhu, kde staví na stupni Intens. Ten přitom zdaleka není shodný se stejně znějící českou výbavou, která startuje na sumě 399 900 Kč. Jsou v ní zahrnuta 16palcová litá kola, čalounění kombinující látku s koženkou, automatická klimatizace a celá řada bezpečnostních a asistenčních systémů.

Francouzi toho dostanou citelně více, především jejich motorizace startuje na 1,2litrovém benzinovém čtyřválci naladěném na 130 koní. Za ten je přitom v české kotlině třeba zaplatit 434 900 Kč. Výše zmíněná suma zaručí jen atmosférickou jedna-šestku naladěnou na 115 koní, která stovku zvládá takřka o sekundu pomaleji (11,5 s versus 10,6 s).

Akaju k francouzskému Intens přihazuje 18palcová litá kola, zatmavená zadní okna, černé a hnědé kožené čalounění, hnědě zbarvené hliníkové dekory, vyhřívaná přední sedadla (u řidiče navíc s masážemi), audio systém Bose, head-up displej a multimédia R-Link 2.

To už je vysoký standard, za který je ovšem třeba opravdu sáhnout pěkně hluboko do kapsy. Ceny startují na částce 27 600 Eur (cca 726 500 Kč), A tím se Renault dostal do teritoria Audi A3 či Mercedesu třídy A. Jistě s vyšší výbavou, přesto máme pocit, že tohle už je na jinak vlastně docela obyčejný Mégane (nebavíme se o ničem jako GT nebo RS, je to standardní provedení se základním motorem) trochu moc. Ale třeba nás zájem zákazníků vyvede z omylu...

Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 1 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 01Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 2 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 02Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 3 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 03Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 4 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 04Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 5 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 05Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 6 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 06
Renault Mégane Akaju je novinkou pro francouzský trh, jenž navyšuje standardní výbavu a s tím logicky i cenu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše