Škoda Octavia Scout je nejlepší čtyřkolka

Škoda to zase vyhrála, Scout je nejlepší čtyřkolka, i když nemá ani „pořádný” pohon všech kol...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3

7.6.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Francouzům nechybí sebevědomí, až se člověk musí ptát, komu takovou verzi chtějí prodat. Jen výbavou dorovnali cenu verze Akaju na úroveň Audi A3.

Renault je asi nešťastný z toho, že nový Mégane nenabízí ve vrcholném provedení Initiale Paris. Nabídka na českém trhu končí variantami Bose a GT, za které můžete bez příplatků utratit až 644 900 Kč. Už to je docela hodně za kompaktní rodinný hatchback, nicméně Francouzi mají pocit, že zákazníci by klidně sáhli do peněženky ještě o něco hlouběji. A proto stvořili variantu nazvanou Akaju.

Nová úroveň výbavy je prozatím k dispozici pouze na domácím trhu, kde staví na stupni Intens. Ten přitom zdaleka není shodný se stejně znějící českou výbavou, která startuje na sumě 399 900 Kč. Jsou v ní zahrnuta 16palcová litá kola, čalounění kombinující látku s koženkou, automatická klimatizace a celá řada bezpečnostních a asistenčních systémů.

Francouzi toho dostanou citelně více, především jejich motorizace startuje na 1,2litrovém benzinovém čtyřválci naladěném na 130 koní. Za ten je přitom v české kotlině třeba zaplatit 434 900 Kč. Výše zmíněná suma zaručí jen atmosférickou jedna-šestku naladěnou na 115 koní, která stovku zvládá takřka o sekundu pomaleji (11,5 s versus 10,6 s).

Akaju k francouzskému Intens přihazuje 18palcová litá kola, zatmavená zadní okna, černé a hnědé kožené čalounění, hnědě zbarvené hliníkové dekory, vyhřívaná přední sedadla (u řidiče navíc s masážemi), audio systém Bose, head-up displej a multimédia R-Link 2.

To už je vysoký standard, za který je ovšem třeba opravdu sáhnout pěkně hluboko do kapsy. Ceny startují na částce 27 600 Eur (cca 726 500 Kč), A tím se Renault dostal do teritoria Audi A3 či Mercedesu třídy A. Jistě s vyšší výbavou, přesto máme pocit, že tohle už je na jinak vlastně docela obyčejný Mégane (nebavíme se o ničem jako GT nebo RS, je to standardní provedení se základním motorem) trochu moc. Ale třeba nás zájem zákazníků vyvede z omylu...

Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 1 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 01Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 2 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 02Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 3 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 03Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 4 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 04Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 5 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 05Renault odhalil nejluxusnější Mégane. Chce za něj tolik peněz, co Audi za A3 - 6 - Renault Megane Akaju 2017 prvni foto 06
Renault Mégane Akaju je novinkou pro francouzský trh, jenž navyšuje standardní výbavu a s tím logicky i cenu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše