- -

Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi

Španělé do roka představí výkonnější Cupru, která dostane dále poladěný podvozek. Nebude však prkenný a stále počítá s alespoň čtyřmi sedadly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi

17.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Španělé do roka představí výkonnější Cupru, která dostane dále poladěný podvozek. Nebude však prkenný a stále počítá s alespoň čtyřmi sedadly.

Možná si ještě pamatuje na dávný příslib Seatu, že bychom se měli dočkat daleko většího množství modelů Cupra. Ten byl složen dávno před tím, než se španělská značka dostala do černých čísel. Nově ji ale můžeme považovat za ziskovou, pročež by logicky měla následovat opravdu působivá expanze. A tak se nejspíše i stane, neboť jistotou prý není pouze Ateca Cupra, ale také peprně ostrý Seat Leon Cupra R.

O příchodu této varianty se mluví již delší dobu, automobilka ovšem i s ohledem na výše zmíněné nikdy nebyla v situaci, aby s ní skutečně mohla vyrukovat. Nyní ale má k dispozici zdroje a zjevně i požehnání koncernu VW Group, neboť nové informace zmiňují příchod do 12 měsíců. Šéf vývoje Matthias Rabe přitom naznačil, že Cupra R by měla dorazit jako limitovaná edice.

„Do sedmi nebo osmi měsíců uvidíte něco zajímavého,“ dráždí fanoušky značky Rabe a dodává, že vůz stoprocentně dostane do vínku řadu modifikací. Mezi ně patří kupříkladu snížený podvozek, zvažovány byly také karbonové prvky. Zda ovšem nakonec k jejich implementaci dojde, to je nejasné. Vyšší výkon je ale v podstatě jasný, stejně jako zachování nemalé praktičnosti.

„Klíčové hodnoty verze Cupra musí být zachovány - musí to být vůz zábavný na řízení, ale zároveň vám musí umožnit každodenní užívání, neboť si jej nebudou kupovat lidé, kteří mají pět nebo šest dalších aut. Nemyslím si proto, že by Cupra byla tak extrémní jako třeba Porsche 911 GT3. A i když zajdeme dále (s verzí R - pozn. red.), stále tu bude čtveřice či pětice sedadel.

„Sám jsem již vyzkoušel tužší verze Leonu Cupra, a zatímco na okruhu jsou lepší, na běžnou silnici jsou možná až moc tuhé. Jsou věci, které dokážeme vyřešit adaptiními tlumiči DCC, ale musíme být opravdu opatrní, neboť prostor, ve kterém můžeme operovat, je vcelku omezený,“ dodává Rabe na adresu novinky, o kterou bude i přes vyšší cenu jistě nemalý zájem.

Mimo to se šéf vývoje rozhovořil také o zmiňovaném ostrém SUV, tedy o Seatu Ateca Cupra. Ten by nejspíše měl dorazit do prodeje na počátku roku 2018, přičemž do vínku dostane pohon všech kol. A „bude to fantastické auto. Jordi Gene (závodní jezdec Seatu pozn. red.) si již vyzkoušel prototyp a řekl mi, že je překvapen, jak hbité a zábavné je to auto na řízení.“

Seat se tedy opravdu rozhodl dodržet dávný slib, i když Rabe nemá jen dobré zprávy. Ty špatné se týkají ostré verze modelu Ibiza, která pravděpodobně již nebude součástí nabídky. Důvodem je příliš vysoká cena, která redukuje zákaznickou obec. Flintu do žita sice Rabe ještě nehází, momentálně ovšem Ibiza Cupra není jeho prioritou. A nejspíše již ani nebude.

Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 1 - Seat Leon Cupra 2017 facelift prvni foto 01Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 2 - Seat Leon Cupra 2017 facelift prvni foto 02
Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 3 - Seat Leon Cupra 2017 facelift prvni foto 03Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 4 - Seat Leon Cupra 2017 facelift prvni foto 04
Faceliftovaný Seat Leon Cupra dostal do vínku 300 koní. A do roka se může těšit na ještě výkonnějšího a dynamičtějšího sourozence

Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 5 - Seat Ateca Cupra 2017 prvni spy foto 01Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 6 - Seat Ateca Cupra 2017 prvni spy foto 02Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 7 - Seat Ateca Cupra 2017 prvni spy foto 03Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 8 - Seat Ateca Cupra 2017 prvni spy foto 04Seat Leon Cupra R: ještě ostřejší verze potvrzena, s více koňmi klesne k zemi - 9 - Seat Ateca Cupra 2017 prvni spy foto 05
Těšit se můžeme i na Seat Ateca Cupra, jehož prototyp byl již nafocen bez maskování

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše