Reklama

Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb

Na podobný pohled se od příštího roku připravme i u nás, konkrétně tento vůz ale do služeb české policie nemíří. Škoda jej připravila pro Brity.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb

14.12.2017 | Petr Prokopec | 42 příspěvků

Na podobný pohled se od příštího roku připravme i u nás, konkrétně tento vůz ale do služeb české policie nemíří. Škoda jej připravila pro Brity.

Pro Škodu je britský trh velmi důležitý, v loňském roce její prodeje v ostrovním království dosáhly 80 372 vozů, což ve srovnání s předchozím obdobím představuje 7,6procentní nárůst a zároveň absolutní rekord, díky kterému značce náleží tříprocentní tržní podíl. Letošní prodeje jsou sice nižší, ovšem nikoliv ani tak kvůli nezájmu publika o samotnou značku, nýbrž spíše s ohledem na smíšené signály spojené s britskou ekonomikou v druhém letošním pololetí. Proto ostatně celý trh v listopadu poklesl o 11 procent, zatímco Škoda „pouze“ o polovinu tohoto čísla.

Je samozřejmě otázkou, jak tomu bude v roce následujícím, neboť stále ještě nebyl dokončen proces Brexitu. Analytici přitom v krátkodobém horizontu mluví spíše o stagnaci, maximálně o lehčím poklesu, ze střednědobého hlediska by však britská ekonomika měla být zasažena poměrně razantně. Jestli to bude pravda nebo ne, se teprve uvidí, je ale vždy lepší počítat s horším, a tak se i Škoda pochopitelně připravuje na možná hubenější léta.

Proti neblahým vyhlídkám se česká automobilka snaží bojovat na vícero frontách, úspěšná je ale především v oblasti fleetových prodejů. V tomto ohledu jsme nedávno zmiňovali vítězství Superbu, nyní můžeme poinformovat o pobídce určené složkám integrovaného záchranného systému. Mladoboleslavská automobilka totiž představila inovovanou flotilu svých vozů určených pro policii, hasiče i záchranáře.

Expanzi vede Kodiaq, který je určen hasičům a má oslovit obřím zavazadelníkem, schopným pojmout veškeré potřebné vybavení, či terénními schopnostmi. Zároveň byl specificky vybaven, pročež na přídi, zádi i bocích nalezneme LEDková signální světla. Společnosti jim pak dělá třítónová siréna. Stran toho se vůz chlubí i lehce modifikovaným podvozkem či speciální výsuvnou schránkou v zavazadelníku, kde najdeme i záložní elektrický zdroj.

Dále tu máme policejní Superb osazený přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 280 koní, který zvládá akcelerovat z klidu na stovku za 5,8 sekundy. Jako takový je přitom ideálním pomocníkem pro policii při zásazích či honičkách. S ohledem na prostorný interiér přitom dokáže pojmout až čtyři členy sboru s „plnou polní“. Pro nás je pohled na takový vůz zajímavý i proto, že právě takové vozy (akorát nevíme o tom, že by mohlo jít také o kombíky) budou od příštího roku sloužit policii i u nás.

Pro policii je určen rovněž Superb Kombi uzpůsobený k převozu policejních psů, který dostal k dispozici dva „kotce“ z plexiskla, jenž plně odpovídají veškerým bezpečnostním standardům a umožňují kontrolu teploty. Dále pak můžeme zmínit ještě Škodu Octavia Scout, která byla překonvertována na pojízdnou záchranku, přičemž její zvýšený podvozek vylepšuje dostupnost první pomoci.

Tím však Škoda ve své nabídce nekončí, dále totiž záchranným složkám nabízí konverzi jakéhokoliv modelu ze svého portfolia dle specifických potřeb. S ohledem na nízké ceny, kterými Škoda ve Velké Británii vůči konkurenci boduje, je tedy velmi pravděpodobné, že proměny se v různých lokalitách dočkají i Fabia, Rapid či Karoq.

Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb - 1 - Skoda UK vozy pro zachranne slozky 01Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb - 2 - Skoda UK vozy pro zachranne slozky 02Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb - 3 - Skoda UK vozy pro zachranne slozky 03Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb - 4 - Skoda UK vozy pro zachranne slozky 04Škoda odhalila nová auta pro policii a záchranáře, je tu i neoznačený Superb - 5 - Skoda UK vozy pro zachranne slozky 05
Škoda odhalila nové vozy pro britskou policii a tamní záchranné složky. Neoznačený Superb bude česká policie používat ve velmi podobném provedení...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 42 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše