Reklama

Škoda představila novou vlajkovou loď. K mání je překvapivě levně, ale jen někde

Pokud vás při objednávání auta nebaví zaškrtávat všechny položky příplatkové výbavy, můžete teď sáhnout po Škodě Superb SportLine Plus. Je naditá vším.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda představila novou vlajkovou loď. K mání je překvapivě levně, ale jen někde

5.4.2018 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Pokud vás při objednávání auta nebaví zaškrtávat všechny položky příplatkové výbavy, můžete teď sáhnout po Škodě Superb SportLine Plus. Je naditá vším.

Pokud toužíte po mladoboleslavském vrcholu, pak je na čelní příčce vašeho seznamu zcela jistě Škoda Superb ve výbavě Laurin & Klement. Za liftback totiž při volbě motorizace 2,0 TSI 4x4 dáte 1 147 900 Kč, za kombík pak ještě o 30 tisíc korun více. Tím ovšem vaše možnosti nekončí, prostor na další utrácení je poměrně značný a není problémem dostat se až za hranici 1,3 milionu korun. Nově ovšem značka přichází s takovou úrovní výbavy, která z toulek mezi příplatky dělá historii, ne však pro české zákazníky.

Stupeň výbavy SportLine Plus je aktuálně určen pouze pro britský trh a jeho hlavním specifikem je další rozšíření standardní výbavy. Do té nyní spadá třeba i progresivní řízení či multimédia Columbus s navigací a 9,2palcovou obrazovkou. Za tyto prvky je přitom u nás nutné připlácet, a to 3 400 Kč a 34 100 Kč při volbě zmiňované úrovně Laurin & Klement.

Tím výčet doplňků spadajících nově do standardu nekončí, dále lze zmínit vyhřívaná přední sedadla, elektrické ovládání víka zavazadelníku, třízónovou klimatizaci, bezklíčový vstup a startování, čalounění Alcantarou či ozdobný červený pruh, jenž se táhne napříč palubní deskou. To ale stále ještě není vše, opomenout nesmíme ani o 15 milimetrů snížený podvozek, diferenciál XDS či volič jízdních režimů.

Zvenčí se pak liftback pyšní malým černým zadním křidélkem, zatímco kombík dostal černě lakované střešní ližiny a střešní spoiler v barvě karoserie. Dorazily rovněž sportovní nárazníky či 19palcová litá kola, nicméně to jsou již prvky, které jsou spojené i s nižší úrovní SportLine. Na britském trhu pak novinka startuje na částce 29 330 GBP (cca 848 tisíc korun).

Jak je tedy patrné, ve Velké Británii je Škoda Superb SportLine Plus napěchovaná výbavou výrazně levnější než tuzemský vrchol, u kterého je ovšem třeba ještě sáhnout kvůli dorovnání po příplatcích za přibližně 100 tisíc korun. Pochopitelně, za oněch 848 tisíc nedostanete motor 2,0 TSI s pohonem 4x4, ale nejslabší 1,4 TSI, nicméně i tak jde o zajímavou nabídku. U nás Superb Laurin & Klement 1,8 TSI startuje na 902 900 Kč a jak jsme již zmínili, asi 100 tisíc Kč v příplatcích mu chybí.

Kromě zmíněné jedna-čtyřky je možné nový vrchol spojit také s dvoulitrem naladěným na 220 či 280 koní, stejně jako s dvoulitrovým turbodieselem disponujícím 150 či 190 koňmi. Jde tedy prakticky o celou škálu pohonných jednotek dostupnou s maximální možnou výbavou za relativně nízké ceny. Obecně levnější škodovky ve Velké Británii ale nejsou ničím novým...

Škoda představila novou vlajkovou loď. K mání je překvapivě levně, ale jen někde - 1 - Skoda Superb SportLine Plus 2018 prvni foto 01Škoda představila novou vlajkovou loď. K mání je překvapivě levně, ale jen někde - 2 - Skoda Superb SportLine Plus 2018 prvni foto 02Škoda představila novou vlajkovou loď. K mání je překvapivě levně, ale jen někde - 3 - Skoda Superb SportLine Plus 2018 prvni foto 03
Superb SportLine Plus je nový vrchol nabídky Škody. I s naditou standardní výbavou je k mání levněji než české provedení Laurin & Klement, bohužel jen ve Velké Británii

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše