Reklama

Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar?

Na některých trzích, kde Škoda působí či působit chce, je o pick-upy velký zájem. A automobilka na nářky tamních zastoupení zdaleka neříká ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar?

16.11.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Na některých trzích, kde Škoda působí či působit chce, je o pick-upy velký zájem. A automobilka na nářky tamních zastoupení zdaleka neříká ne.

Škoda už dříve pick-upy vyráběla a prodejní statistiky dokládají, že obliba této karosářské varianty stále roste. Analytici odhadují, že tato čísla v příštích letech ještě porostou, na což už některé značky začaly reagovat. Renault, Fiat či Mercedes už se v daném segmentu začaly intenzivně angažovat, i když dříve jej spíše pomíjely.

Škoda hodlá vstoupit na nové trhy, mezi něž by do budoucna mohly či podle našich informací spíše měly patřit také Spojené státy, tedy jedna z tradičních bašt pick-upů. Kromě toho automobilka hodlá upevnit i svou pozici v zemích, kde aktuálně působí, tedy kupříkladu v Austrálii, kde jsou tyto modely rovněž žádány více než housky na krámě. Momentálně je tedy zvažována konverze Volkswagenu Amarok na pick-up s logem Škody.

„Rád bych takový model viděl, my bychom byli první, kdo pro něj zvedne ruku. To říkám automobilce při každé příležitosti a ona nyní vše vážně zvažuje,“ uvedl na adresu možné novinky šéf australského zastoupení značky Michael Irmer. Zároveň však dodal, že vše záleží na obchodním modelu a tedy výši příjmů, které by musely vyvážit náklady na výše zmiňovanou konverzi.

„Nakonec tedy bude záviset na rozhodnutí vedení, zda přijdou s pick-upem či něčím zcela jiným,“ zmínil dále Irmer. Tím nám naznačuje, že pokud se Škoda nakonec pro pick-up skutečně rozhodně, hned tak nedorazí. Navíc je otázkou, zda by skutečně došlo k přepracování Volkswagenu Amarok či spíše k modifikaci Škody Kodiaq. Amarok totiž aktuálně staví na šestiválci, který ale Škoda ve výrobním programu nemá. Rázem by se tak jednalo o vrcholný model, který by navíc dorazil s vysokou cenou. Na druhou stranu - Amarok v minulosti čtyřválec měl a může jej mít znovu.

Automobilka samozřejmě může zamířit také do spodních pater trhu a nabídnout třeba Fabii pick-up, jak ostatně naznačila loni konceptem Funstar. Jeho malé praktické využití by jej ovšem nejspíše taktéž vyřadilo z čelních příček zákaznických seznamů. Uvidíme, jak se vše vyvrbí, už informace o vážných úvahách Škody do tohoto segmentu jsou ale každopádně zajímavé.

Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 1 - Skoda Kodiaq pick-up render Theo ChinŠkoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 2 - Skoda Kodiaq Pick-up Vision T ilustrace 01
Pick-up Škody se již ukázal na několika neoficiálních ilustracích jako upravený Kodiaq resp. studie Vision S

Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 3 - Skoda Felicia 1994 dobove 24Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 4 - Skoda Felicia 1994 dobove 25Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 5 - Skoda Felicia 1994 dobove 28Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 6 - Skoda Felicia 1994 dobove 34Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 7 - Skoda Felicia 1994 dobove 35Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 8 - Skoda Felicia 1994 dobove 36Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 9 - Skoda Felicia 1994 dobove 37Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 10 - Skoda Felicia 1994 dobove 39Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 11 - Skoda Felicia 1994 dobove 41
...takováhle pak byla realita v 90. letech minulého století

Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 12 - Skoda Funstar nove 01Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 13 - Skoda Funstar nove 02Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 14 - Skoda Funstar nove 03Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 15 - Skoda Funstar nove 04Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 16 - Skoda Funstar nove 05Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 17 - Skoda Funstar nove 06Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 18 - Skoda Funstar nove 07Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 19 - Skoda Funstar nove 08Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 20 - Skoda Funstar nove 09Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 21 - Skoda Funstar nove 10Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 22 - Skoda Funstar nove 11Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 23 - Skoda Funstar nove 12Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 24 - Skoda Funstar nove 13Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 25 - Skoda Funstar nove 14Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 26 - Skoda Funstar nove 15Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 27 - Skoda Funstar nove 16Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 28 - Skoda Funstar nove 17Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 29 - Skoda Funstar nove 18Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 30 - Skoda Funstar nove 19Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 31 - Skoda Funstar nove 20Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 32 - Skoda Funstar nove 21

Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 33 - Skoda Funstar prvni sada 02Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 34 - Skoda Funstar prvni sada 03Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 35 - Skoda Funstar prvni sada 04Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 36 - Skoda Funstar prvni sada 05Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 37 - Skoda Funstar prvni sada 06Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 38 - Skoda Funstar prvni sada 07Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 39 - Skoda Funstar prvni sada 08Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 40 - Skoda Funstar prvni sada 09Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 41 - Skoda Funstar prvni sada 10Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 42 - Skoda Funstar prvni sada 11Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 43 - Skoda Funstar prvni sada 12Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 44 - Skoda Funstar prvni sada 13Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 45 - Skoda Funstar prvni sada 14Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 46 - Skoda Funstar prvni sada 15Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 47 - Skoda Funstar prvni sada 16Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 48 - Skoda Funstar prvni sada 17Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 49 - Skoda Funstar prvni sada 18Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 50 - Skoda Funstar prvni sada 19Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 51 - Skoda Funstar prvni sada 20Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 52 - Skoda Funstar prvni sada 21Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 53 - Skoda Funstar prvni sada 22Škoda vážně zvažuje pick-up. Přijde Kodiaq s korbou? Či něco jako Funstar? - 54 - Skoda Funstar prvni sada 23
A takto vypadal poslední pokus o pick-up se značkou Škoda zvaný Funstar, vznikl ale jen jeden jediný

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše