Reklama

Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace)

Za stávající situace nelze s přestavbou nového velkého SUV počítat. Věci se ale možná změní, pokud Škoda skutečně zrealizuje svou expanzi do Ameriky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace)

13.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Za stávající situace nelze s přestavbou nového velkého SUV počítat. Věci se ale možná změní, pokud Škoda skutečně zrealizuje svou expanzi do Ameriky.

Bývaly doby, kdy Škoda pick-up ve svém portfoliu měla. Nicméně Favorit i Felicia jsou již dávno minulostí a Fabia pick-up byla jen jednorázovou záležitostí. Až donedávna se přitom proti tomuto stavu nedalo příliš protestovat, neboť registrace pick-upů zejména v českých luzích a hájích byly počítány na desítky, ale doba se mění a tento druh vozů začíná opětovně přicházet do módy. A to nejenom v jejich tradičních baštách, jimiž jsou Austrálie a USA.

Pokud o daném trendu pochybujete, stačí jen lehce zapátrat u různých výrobců. Nejvíce se snaží Francouzi a Italové, do dvou let ovšem se svým příspěvkem přijde také Mercedes. A takový Volkswagen Amarok snad ani nemusíme zmiňovat. Je proto jen logické, že předmětem různorodých dohadů je i návrat picku-upu mladoboleslavské automobilky.

Na toto téma si již před časem zaspekuloval Theophilus Chin, pro jehož kreaci jako základ posloužil koncepční Vision S. Ten se v mezičase přeměnil v sériový Kodiaq, na nějž se „automobilový manipulátor“ zaměřil nyní. Jeho novinka přitom nevypadá tak majestátně jako dříve, spíše v ní vidíme skromnějšího pracanta, jímž by ostatně pick-up měl být.

Neznamená to ovšem, že se dané fantazie stanou produkční realitou. Škoda ostatně ve svých plánech pro příští roky s ničím takovým nepočítá, místo toho se zaměří pouze na modernizaci svého stávajícího portfolia a jeho rozšíření o klasické crossovery a SUV. I kdyby se vám tedy myšlenka modelu Kodiaq pick-up líbila, velmi pravděpodobně se jí nedočkáte.

Pokud přitom ve výše zmiňovaných slovech cítíte nejistotu či naději, jste na správné adrese. V byznysu se totiž nikdy nemá říkat nikdy. A je možné, že i Škoda nakonec pick-up nabídne. Dá se ovšem předpokládat, že by tak učinila až v souvislosti se svým návratem na americký trh, kde by takový model měl úspěch bezesporu zaručen. Automobilka již řekla, že Kodiaq by byl v USA trefou do černého a do takových míst se v Americe nestřílí jen SUV, ale hlavně pick-upy...

Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 1 - Skoda Kodiaq pick-up render Theo Chin
Škoda Kodiaq pick-up v podání neoficiální vize Theo China

Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 2 - Skoda Kodiaq Pick-up Vision T ilustrace 01
Tentýž autor si již dříve zaspekuloval na téma konceptu Vision S

Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 3 - Skoda Felicia 1994 dobove 24Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 4 - Skoda Felicia 1994 dobove 25Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 5 - Skoda Felicia 1994 dobove 28Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 6 - Skoda Felicia 1994 dobove 34Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 7 - Skoda Felicia 1994 dobove 35Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 8 - Skoda Felicia 1994 dobove 36Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 9 - Skoda Felicia 1994 dobove 37Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 10 - Skoda Felicia 1994 dobove 39Škoda Kodiaq pick-up není zcela mimo hru, záleží na návratu do USA (ilustrace) - 11 - Skoda Felicia 1994 dobove 41
A takováhle byla dříve realita Felicie Pick-up a odvozené Felicie Fun

Zdroj: Theo Chin

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama