Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda Kodiaq Pick-up by se mohla zahrádkářům zarýt hluboko pod kůži (ilustrace)
13.7.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Škoda kdysi pick-up vyráběla a stvořila i jeho dnes kultovní stylovou verzi. Že by se do stejných vod vrátila s Kodiaqem, je nepravděpodobné, ale kdo ví.
Pokud si dnes chcete u koncernu Volkswagen pořídit osobní pick-up, máte v podstatě jedinou možnost - VW Amarok. To je až podezřele omezená nabídka na jednu z největších automobilek světa a je překvapivá ještě více ve chvíli, kdy se do stejného segmentu derou i značky jako Renault nebo Mercedes, které měly dosud s pick-upy malé, pokud vůbec nějaké zkušenosti. Poptátka po pick-upech zkrátka roste a pokud i nadále poroste, je celkem jisté, že také VW bude muset svou nabídku na tomto poli rozšířit. Otázkou je, kým a čím.
Kdyby na tento scénář opravdu došlo, byla by jistě jednou z prvních koncernových značek na ráně česká Škoda. Jednak proto, že pick-up je vždy také praktické auto, což sedí k její image, jistě ale také kvůli tomu, že jako jedna z mála ve své minulosti takové vozy nabízela. Byly tu Felicia pick-up a Felicia Fun, vlastně docela oblíbené vozy, z nichž ten první se na některých trzích prodával i pod značkou Volkswagen. Přímého nástupce ale nedostal ani jeden z nich a i později jsme byli konfrontováni pouze s koncepty Funstar a Yeti Pick-up, který ovšem nevznikl z popudu samotné automobilky.
Další pokus o podobné auto by nejspíše vzešel z SUV a ačkoli máme zato, že by volba případně padla spíše na Yeti, Theo Chin se zasnil nad tím, jak by mohl vypadat pick-up postavený na bázi nového Kodiaqu. Tedy, designově se držel podoby konceptu Vision S, tyto dva vozy ale propastné vzhledové rozdíly dělit nebudou a jeho označení Vision T je spíše úsměvnou slovní hříčkou.
Jeho dílo si můžete prohlédnout níže a říci nám, co si o něm myslíte. Sám Theo říká, že vůz by mohl vzniknout na technických základech zmíněného Amaroku, takže by jeho stvoření vlastně ani nebylo drahé - od Škody by měl především design. Právě tato teorie ale svádí celou vizi trochu na scestí - jeden Amarok zřejmě VW bude bohatě stačit a pokud by chtěl nabídnout další pick-up, bylo by to opravdu spíše něco menšího a také levnějšího. Teprve takový vůz by si zřejmě dokázal získat srdce početné, nejen české zahrádkářské komunity, která prakticky bez ustání něco špinavého někam převáží. Ani to ale neznamená, že by výsledek v podání Škody nemohl vypadat nějak takto, akorát v menším provedení...

Škoda Vision T alias Kodiaq pick-up je zřejmě jen fantazií, ale kdo ví, třeba při vstupu na americký trh by se takový model škodovce hodil









Pro připomenutí Škoda Felicia Pick-up a Fun z půli devadesátých let, jediné sériově vyráběné pick-upy značky posledních dekád
Zdroj: Theo Chin
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nejnovější články
Automobilka se rozhodla znovu vynalézt způsob, jakým „sedíme” za volantem auta. A myslí to smrtelně vážně
před 3 hodinami
Někdo zajel s novým Ferrari do Mansory? Ne, tohle Italové udělali svému autu sami, zjevně chtějí peníze kýčovitých tunerů
před 4 hodinami
Zatímco zavedené značky s kombíky končí i kvůli nezájmu o ně v Číně, sami Číňané jich nabízí čím dál víc, aby si získali jejich kupce
včera
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
Akcionáře Nissanu vyděsil stav firmy a neakceschopnost nového vedení, chtějí zpátky Carlose. „Zmlkněte,” řval na ně nový šéf
včera
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.26. 08:30 - pavproch
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
