Reklama

VW Amarok 2017 dostal i off-roadovou verzi Canyon a 204 dieselových koní

Méně potentní verze šestiválce 3,0 TDI dostane speciální výbavu, jenž kombinuje oranžový lak s černými doplňky. Cena přeleze milion korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Amarok 2017 dostal i off-roadovou verzi Canyon a 204 dieselových koní

12.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Méně potentní verze šestiválce 3,0 TDI dostane speciální výbavu, jenž kombinuje oranžový lak s černými doplňky. Cena přeleze milion korun.

O faceliftovaném Volkswagenu Amarok se zmiňujeme mnohem častěji než o verzi před faceliftem. To má své opodstatnění především v motorovém prostoru, kde se namísto dvoulitrového čtyřválcového turbodieselu objevil třílitrový šestiválec TDI. A v dnešní době plné downsizingu, který pobil i většinu nejsilnější motorů TDI, je zkrátka třeba jakémukoliv upsizingu aplaudovat.

Pick-up je tedy nově k dispozici s motorem V6 3,0 TDI, který byl naladěn na 163, 204 nebo 224 koní. První zmíněná motorizace dosud není k mání, po druhých dvou ovšem již sáhnout můžete, a to dokonce také na českém trhu. Ceny přitom startují těsně pod milionem korun, za což dostáváte méně potentní provedení s výbavou Comfortline. Vrcholem je pak provedení Aventura s 224 koňmi, které vychází na nemalých 1 393 990 Kč.

Je přitom otázkou, kam přesně se zařadí nové provedení Canyon, které značka momentálně odhalila. Spíše však počítáme s „lidovější“ částí nabídky, neboť má stavět na zmiňované výbavě Comfortline. Standardem tak bude 204 koní a pohon všech kol 4Motion, mimo to ovšem dorazí také specifická 17palcová litá kola nebo v matné černi vyvedené boční prahy, lemy blatníků, střešní světelná rampa nebo stylová lišta pro korbu.

Uvnitř lze čekat polokožené čalounění a kontrastní švy, nic bližšího ale již Volkswagen neuvedl. Tedy stran faktu, že nové provedení Canyon bude debutovat na veletrhu užitkových vozů v Hannoveru. Ten startuje již příští týden, podrobné informace tedy můžeme očekávat záhy. Stejně tak počítáme s rychlým zahájením prodeje, déle se asi bude čekat na základní model s oněmi 163 koňmi a manuální převodovkou.

VW Amarok 2017 dostal i off-roadovou verzi Canyon a 204 dieselových koní - 1 - VW Amarok Canyon 2016 prvni foto 01VW Amarok 2017 dostal i off-roadovou verzi Canyon a 204 dieselových koní - 2 - VW Amarok Canyon 2016 prvni foto 02VW Amarok 2017 dostal i off-roadovou verzi Canyon a 204 dieselových koní - 3 - VW Amarok Canyon 2016 prvni foto 03
Tak jako před faceliftem bude i po něm Volkswagen Amarok k dispozici ve výbavě Canyon

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama