Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Kodiaq by byl v USA trefou do černého, říká Škoda. Podnikla další krok k expanzi
31.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Mladoboleslavská značka vidí v zámoří nemalý potenciál. Nově si patentovala další název, její útok pak nejspíše povede omlazený Kodiaq.
O návratu Škody na americký trh se mluví poslední dobou stále častěji. Značka tyto ambice už ostatně oficiálně přiznala a dokonce požádala o ochranné známky na takřka polovinu svého portfolia. Nově (14. července) pak dokonce patentový úřad navštívila kvůli jménu a logu vRS.
Je tedy patrné, že mladoboleslavská firma vidí ve Spojených státech nemalý potenciál, který hodlá vytěžit, a to jistě i kvůli klesajícímu zájmu na ruském trhu. „Pokud se rozhodneme zamířit do Spojených států, máme jen jednu šanci, abychom udělali dobrý dojem,“ dodává k tématu šéf značky Bernhard Maier. „Máme totiž pocit, že kdybychom tam byli přítomni již nyní, Kodiaq by byl trefou do černého.“
Dá se tedy předpokládat, že pokud k expanzi skutečně dojde, až sedmimístné SUV bude stát v první řadě. Nejspíše ovšem půjde o facelift či zcela novou generaci, neboť v zákulisí se šušká o pěti létech, během nichž by se automobilka na řádný vstup do amerických showroomů stihla připravit.
Maier dále uvedl, že se Škoda aktuálně zajímá také o rozšíření svých aktivit do Severní Koreje, Singapuru a Íránu, USA ale mezi dnes neobsazenými trhy hrají prim. „Amerika má mezi trhy, kde dnes nepůsobíme, největší potenciál,” přemítá racionálně šéf Škody s vědomím, že útok na toto odbytiště ještě nějaký ten pátek zabere. Poslední kroky automobilky ale naznačují, že už jde o více než jen o nápad.
My pak jen dodáme, že kromě loga vRS si Škoda ve Státech patentovala také názvy Superb, Octavia a Yeti. A kromě toho i označení H-Tec, jenž je poplatné také pro Evropu. O tomto modelu sice značka nemluví, nicméně s ohledem na všemožné aktivity konkurence i mateřského koncernu bychom se vůbec nedivili, pokud by šlo o verzi osazenou palivovými články.












Návrat Škody do Států je stále pravděpodobnější, značka si v zámoří zaregistrovala nejen název Octavia, ale taktéž logo vRS


























Sama hovoří o tom, že Kodiaq by byl v USA trefou do černého už nyní
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Tesla se nedokáže zbavit vyrobených Cybertrucků v USA, tak je teď začala prodávat Kazachům
10.6.2026
„Trapič supersportů” prohnal po nejnáročnějším okruhu světa 184koňové auto. A náramně se bavil, i když byl vlastně pomalý
9.6.2026
Nadšenec s pomocí průhledné trubice ukázal, jak to vypadá uvnitř dieselového motoru za chodu, jak spaluje palivo bez svíček
8.6.2026
Nejnovější články
Nový Lexus se pochlubil neobvyklým příslušenstvím, včetně opatření proti zapáchajícím spolujezdcům
včera
Dnes poněkud slabá kultovní Mazda s modernizací aspoň trochu posílila, nové generace se bojí i sama automobilka
včera
Nové BMW M3 vypadá, jako kdyby s ním někdo nezabrzdil při couvání. Přesto si troufá stoupnout vedle ikonické E30 a čeká potlesk
včera
Evropský automobilový průmysl se rozkládá s tím německým v čele, varuje EY. A je v tom sám, nikde jinde ve světě netřou takovou bídu
včera
Údajně revoluční hotové baterie s tuhým elektrolytem byly od začátku jen podvod, lidi připravil o víc než půl miliardy
12.6.2026
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 06.14. 01:13 - mattonecz
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.12. 15:34 - pavproch
- IT poradna 06.12. 13:58 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
- Další zajímavá autovidea 06.11. 08:39 - spooon
- Dříve M135i, nyní ///M2 06.10. 17:16 - Eda
- Video a Nordschleife, the best of 06.10. 15:28 - Vrooom
