Reklama

Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku

Vždycky jsem chtěl pálit pneumatiky v Rollsu, říká Jon Olsson. A pak skáče do svého upraveného Wraithu a začíná dělat přesně to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku

27.6.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Vždycky jsem chtěl pálit pneumatiky v Rollsu, říká Jon Olsson. A pak skáče do svého upraveného Wraithu a začíná dělat přesně to.

Švédský profesionální lyžař Jon Olsson se při svých eskapádách postupně prokousává nabídkou exkluzivních aut. Všechny ale mění k obrazu svému. Z těch výrazněji upravených jsme tu měli hlavně Audi RS6 a Lamborghini Huracán, to mu ale nevydrželo dlouho, bylo s ohledem na jeho současný život až příliš jednostranně orientované. Pro další ježdění tak zvolil Rolls-Royce Wraith, o poznání komfortnější vůz. Ani ten ale od začátku neplánoval ponechat v sériové podobě.

V tuto chvíli ho má několik měsíců, ale jezdil s ním jen chvíli, protože byl v péči tunerů - konkrétně u Absolute Motors v Nizozemsku. Co s ním dělali, jsme vám přibližovali nedávno, teď už ale před sebou máme výsledek.

Původně to měl být offroad, ovšem z důvodu nedostatku času zůstal tím, čím byl vyroben - vysokovýkonným luxusním kupé, ovšem s řadou modifikací. Skočme hned k tomu nejpodstatnějšímu - pod kapotou je teď 810 koní, tedy o 178 více, než 6,6 V12 biturbo nabídne v sérii. Co přesně se s motorem dělo, nevíme. Jistý je jen nový výfukový systém, jehož zvuk označme za diskutabilní, a pravděpodobný je zásah do řídící elektroniky motoru.

Kromě výkonu navíc a nového výfukového systému dostal Wraith také „maskáčový” polep, údajně nikoliv doma nastříhaný ze samolepicí fólie, ale provedený profesionálně. Samozřejmostí jsou reklamy na sponzora Leo Vegas a zajímavá jsou také jména na sloupcích - Jon Olsson bude řídit, jeho přítelkyně Janni bude sedět vzadu, kameraman Benni sedí na sedadle spolujezdce a vpravo vzadu, protože nemá přítelkyni, vidíme hashtag „Benni needs a date”, tedy „Benni potřebuje holku”, volně přeloženo.

Dodatečná LEDková světla jsou odkazem na Švédsko - řidiči tam potřebují spoustu světla kvůli zvěři a Olssonův otec měl na autech prý nejradši právě pořádná světla, takže tady jsou. Ve spojení s wrapem ovšem vypadají opravdu zajímavě, Wraith nyní z dálky trochu připomíná policejní Dodge Charger z USA. Na střeše vidíme zahrádku s jetsurfem a kanystry paliva; údajně je připevněná magnety a zatím neupadla ani při nejdivočejších hrátkách.

Konečně, došlo také na snížení podvozku a místo sériových kol tu jsou 24" kousky Forgiato s pneumatikami tak nízkého profilu, že bychom mu radili, aby se vyhnul českým silnicím. Podle videa zatím s autem ujel něco přes 2 tisíce kilometrů a prý to je lepší než bývalé Lamborghini. Pokud ale jel z Amsterdamu do Španělska, asi není moc co se divit, třebaže i ve Francii je jistě dost mizerných silnic.

„George the Rolls”, jak Olsson své auto nazval, ještě není kompletně hotový. „Mám další plány, např. neexistují dobré zimní pneumatiky pro normální Rollsy, takže je čas začít plánovat na zimu,” říká. Dosud ovšem v podstatě všechno, co s tímhle autem udělal či nechal udělat, jde do značné míry proti ideji vozu Rolls-Royce - distingvovanost zmizela s wrapem a hlučným výfukem, pohodlí se snížením podvozku a gigantickými koly a elegance se zahrádkou. Na druhou stranu, takhle upravený Wraith má zvláštní kouzlo, i se svou hydraulickou ruční brzdou pro snazší ježdění bokem...

Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 1 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 01Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 2 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 02Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 3 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 03Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 4 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 04Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 5 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 05Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 6 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 06Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 7 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 07Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 8 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 08Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 9 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 09Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 10 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 10Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 11 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 11Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 12 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 12Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 13 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 13Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 14 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 14Slavný lyžař odhalil nejšíleněji upravený Rolls-Royce. Má 810 koní a zahrádku - 15 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 15
Taky vám příď zdálky připomíná policejní Dodge Charger?

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše