Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma”

Nabídka rumunského SUV hraje i v jeho druhé generaci hlavně rozum, nikoli na city. Jedna firma ale má pocit, že dokáže i to druhé a rozhodla se to podpořit pseudoracionální argumentací.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma”

26.10.2018 | Petr Prokopec

Nabídka rumunského SUV hraje i v jeho druhé generaci hlavně rozum, nikoli na city. Jedna firma ale má pocit, že dokáže i to druhé a rozhodla se to podpořit pseudoracionální argumentací.

Druhá generace Dacie Duster, stejně jako ta předchozí, startuje na českém trhu na částce 259 900 Kč. Ta není vůbec vysoká, a tak se nelze divit, že lidé Rumunům pomalu trhají ruce. I když u základu, který počítá pomalu jen s volantem, čtyřmi ocelovými koly a atmosférickou jedna-šestkou se 114 koňmi, prakticky nikdo nezůstává. Většina zákazníků totiž míří s výbavou výše hlavně za rádiem a klimatizací.

Je to nakonec strategie rumunské automobilky, která už dříve přiznala, že extrémně nízká základní cena je lákadlem, které pak vede kupující k volbě řadě příplatkových prvků. Možná proto se firma MC Folia, která se specializuje na polep automobilů, rozhodla právě nové Dacii Duster jak první nadělit fólii, která z ní udělá tak trochu chameleona.

Proč to dosud nikdo neudělal? Protože tento „wrap” je velmi drahý. Když si jej někdo nechá instalovat na auto za miliony, jde o „drobné”, v případě Dusteru znamená ale suma 1 750 Eur (asi 45 tisíc Kč) desítky procent ceny vozu. Investovat takovou částku do pouhé fólie se nezdá být moc rozumné, MC Folia ale věří, že pár zájemců naláká. A má pro to zajímavou argumentaci.

Pokud se totiž i u vyšších úrovní výbavy rozhodnete setrvat u benzinového motoru na úkor 1,5litrového turbodieselu, ušetříte více než 50 tisíc korun. Stačí tedy nechtít naftový motor a tento polep máte zdarma, dokonce ještě trochu ušetříte. Nejsme si jisti, jestli tohle někoho okouzlí, ale... třeba se najde někdo, kdo propadne fólii, která mění odstín dle úhlu pohledu. Zatímco tedy zepředu vám může přijít fialová, na bocích se již vůz jeví modře a zezadu svítí zeleně.

Jestli je výsledek tak atraktivní, aby vám stál byť jen za jednu korunu, posuďte sami. My se zdržíme přímého komentáře, máme ale pocit, že první „první chameleonský polep nového Dusteru na světě” bude na nějaký čas i tím posledním, Zákazníci Dacie se možná rádi nechají rozmazlit automatickou klimatizací, do „nesmyslů” pro parádu ale budou desítky tisíc cpát jen velmi zřídka...

Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma” - 1 - Dacia Duster 2018 MC Folia 01Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma” - 2 - Dacia Duster 2018 MC Folia 02Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma” - 3 - Dacia Duster 2018 MC Folia 03Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma” - 4 - Dacia Duster 2018 MC Folia 04Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma” - 5 - Dacia Duster 2018 MC Folia 05Tato Dacia Duster je světový unikát. Ta vaše může vypadat stejně, prý „zdarma” - 6 - Dacia Duster 2018 MC Folia 06
Dacia Duster dostala polep, se kterým hraje všemi barvami. V případě Dusteru je prý první takový na světě a dost možná bude na delší čas i tím posledním...

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama