Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nová Dacia Duster nabídne bezprecedentní příplatkové prvky, z paradoxního důvodu
10.10.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Levné auto a připlácení si za cokoli, to na první pohled nejde moc dohromady. Designový šéf mateřského Renaultu ale říká, že realita je přesně opačná.
Dacia Duster je jedním z nejprodávanějších vozů aliance Renault-Nissan a svým odbytem překonává všechny modely s kosočtvercem ve znaku. Jedním, ale ne jediným důvodem je, že rumunské SUV je k mání od pouhých 259 900 Kč. Za tuto sumu nabídne 1,6litrový atmosférický motor produkující 114 koní. Jde tedy o jednodušší, spolehlivější a především výkonnější pohonnou jednotku, než jakou disponuje řada „prémiovějších“ Renaultů za vyšší cenu.
Člověk by čekal, že když si lidé kupují nějaké auto kvůli nízké ceně - a to u Dacie bude velmi častý důvod - budou usilovat o to, aby i jejich konečný účet za vůz byl co nejnižší, a tak sáhnou spíše po nižších verzích s omezenou výbavou. Designový šéf celé skupiny Laurens van den Acker ale nyní říká, že realita je přesně opačná. Sám je překvapen zájmem o vyšší úrovně výbavy a příplatkové prvky.
„Většina lidí si ten vůz koupí a řekne si: 'Páni, ten je ale levný, to se můžu trochu rozmazlit.' Bylo pro nás proto překvapující, že potřebujeme třeba volitelný vyhřívaný volant v kůži,“ říká van den Acker.
Nová generace tak s ohledem na zmíněné nabídne dosud bezprecedentní množství příplatkových prvků. Co všechno to bude, zatím nedokážeme říci, neboť zatím neznáme ceník nového Dusteru pro jediný trh. Přiložené fotky nejspíše maximálně vybavených verzí vystavených při autosalonové premiéře ve Frankfurtu ale jsou aspoň částečným vodítkem.
Trochu jiným paradoxem je, že byť je první generace Dacie Duster na konci životního cyklu, na prodejích to vůbec není znát. V loňském roce bylo na evropských trzích dosaženo rekordu, letošní výsledky budou možná ještě o chlup vyšší. To jen dokazuje, že Renault skutečně neměl potřebu vyvinout zcela nový vůz, ale pouze vsadil na evoluci SUV, které je nadmíru žádané.



Nová Dacia Duster zřejmě nebude v základní konfiguraci až tak žádána, jak jsme si mysleli


















































Lidé si prý připlácí i za verze s vyššími úrovněmi výbavy a větším množstvím příplatkových prvků, které se ukázaly ve Frankfurtu
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Renault navezl do země 100 nových aut jen proto, aby naštval lidi pohledem na něco, co si stejně nemohou koupit
včera
Legendární Buchanka po 60 letech výroby oficiálně změnila své jméno, teď už to snad nikdo nečekal
3.8.2026
Český policista naštěstí už nikdy „neklesne tak hluboko”, aby proti řidičům používal takovéto triky
2.8.2026
Nejnovější články
Milovali dotace, ne elektromobily. V „zemi zaslíbené” elektrickým autům se jich po konci části dotací prodává už jen 16 procent, vítězí jiná řešení
před 11 hodinami
Unikátní supersport slavného hudebníka je výjimečně na prodej. Jako jediný nese jeho jméno, hraje brutální tóny motoru 6,0 V16
včera
Číňané berou Evropu útokem a nemíní ubrat. Tato značka se dostala z 0 na 100 tisíc prodejů za tři roky v jediné zemi, u nás roste o 1 430 procent
včera
Ferrari mění směr, místo další elektrifikace chce „vyčistit” spalovací motory. „Už jsme to vyzkoušeli, fungují jako doteď,” říká šéf
včera
Evropa to dokázala. Dacia a Ford musely zastavit výrobu kvůli nedostatku elektřiny, BMW a Mercedes mají na kahánku
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 08.04. 23:57 - mattonecz
- VZKAZY 08.04. 20:27 - Brus
- Přituhuje 08.04. 19:40 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 08.04. 14:44 - pavproch
- Dříve M135i, nyní ///M2 08.04. 13:03 - Vrooom
- Elektromobily a vse kolem nich 08.03. 19:34 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 08.03. 15:46 - řidičBOB
- Onboard videa 08.03. 15:43 - řidičBOB
