Reklama

Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede

Vypadá primitivně, je ale mnohem chytřejší, než se na první pohled zdá. Nemusíte jezdit karavanem, tahat přívěs, ani vydat moc peněz a stejně máte vlastní hotel, kde si zamanete.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede

6.8.2018 | Mirek Mazal

Vypadá primitivně, je ale mnohem chytřejší, než se na první pohled zdá. Nemusíte jezdit karavanem, tahat přívěs, ani vydat moc peněz a stejně máte vlastní hotel, kde si zamanete.

Mezi turisty roste obliba neplánovaného cestování. Přesně vymezené zájezdy nahrazují svobodomyslné výlety bez pevného časového harmonogramu, kdy člověk ještě ráno neví, kde večer ulehne. Někteří doufají, že seženou hotel tam, kam zrovna dorazí, odvážnější nomádi neváhají přespat rovnou ve svém automobilu. Právě této módní vlny využívá americká firma na výrobu originálního hotelu na kolech.

Společnost Hitch Hotel si nárokuje titul prvního rozkladatelného bezmotorového přívěsu, který připojíte skoro k jakémukoli autu. Hlavní výhodou jsou malé rozměry a možnost ignorovat silničních omezení pro karavany. Nástavba nepotřebuje vlastní kolečka k přepravě na místo určení, proto není brána jako vozík. Vodotěsná konstrukce ve složeném stavu nabízí cca 1,6 m3 prostoru pro jízdní kola, sportovní zboží nebo klasická zavazadla. Po roztáhnutí do otevřené polohy se objeví obytný přívěs s užitným prostorem o délce 2,1 metru a objemu 3,8 m3. Uvnitř se pohodlně vyspí dvě dospělé osoby.

Základem konstrukce je hliníkový rám, který je lehký a odolný proti povětrnostním vlivům. Jeho díly jsou spojovány metodou TIG (netavící se elektrodou). Na rámu je připevněn laminátový plášť s povrchem ošetřeným nátěrem proti UV záření. Aerodynamický tvar usnadňuje obtékání vzduchu, a tak i snesitelný vliv na provozní náklady auta při jeho využití.

Původně nápad sloužil profesionálním cyklistům, později se Hitch Hotel prosadil v komunitě dobrodružných karavanistů. Není potřeba hledat vytyčené tábory pro obytná vozidla, stačí mít tažné zařízení třetí třídy, nasadit krabici s okénkem a vyrazit kamkoliv. Na místě zbývá jen vysunout dozadu celou sestavu a spokojeně ulehnout.

Součástí skládacího bydlení základní verze Classic jsou dvě okna a ještě jeden větrací otvor. Elektřina je rozvedena do USB portu a zásuvky na 12V. V budoucnu se počítá s komfortními doplňky, jako jsou další zásuvky, osvětlení anebo klimatizace. Cena začíná na částce 3 499 dolarů (77 500 Kč), takže i když nejde o nic vysloveně levného, ve srovnání s karavanem nejde o nic, co by člověka zruinovalo.


Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 1 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 01Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 2 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 02Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 3 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 03Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 4 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 04Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 5 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 05Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 6 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 06Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 7 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 07Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 8 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 09Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 9 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 10Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 10 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 11Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 11 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 12Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 12 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 13Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 13 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 14Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 14 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 15Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 15 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 16Tento vynález udělá hotel na kolech z jakéhokoli auta. Podívejte se, co dovede - 16 - Hitch Hotel obytny prostor na tazne zarizeni 17
Hitch Hotel nahrazuje obytné přívěsy. Stačí pevné tažné zařízení a dva dospělí se vyspí kdekoliv a kdykoliv. Nemusí se přitom starat o poplatky navíc

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama