Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí

Už jsme viděli různé pokusy o mobilní bydlení, ale aby se do prostoru několika metrů krychlových vešel prakticky celý malý byt? I to je díky maďarskému vynálezu možné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí

17.9.2018 | Mirek Mazal

Už jsme viděli různé pokusy o mobilní bydlení, ale aby se do prostoru několika metrů krychlových vešel prakticky celý malý byt? I to je díky maďarskému vynálezu možné.

Jednoho dne syn Tamase Laczka z Maďarska projevil přání vydat se kempovat do přírody. Táta chtěl potomkovi dopřát nezapomenutelný zážitek a z dětské touhy vznikl projekt nazvaný IoCamper. V podstatě je možné hovořit o skládacím bytu, který se vejde do jakéhokoliv užitkového auta

Převoz bydlení obstará dodávka typu Volkswagen Crafter nebo Mercedes Sprinter, které pojmou konstrukci do zavazadlového prostoru, aniž by se muselo auto nechat upravit zásahem do karoserie. Je potřeba pouze dodržet úložnou plochu o rozměrech 2,5 x 1,3 x 1,7 metru, přesně tolik vyžaduje příbytek ve složeném stavu. Rozložením vznikne čtyřikrát více místa na život. Do budoucna se chystají přizpůsobitelné verze, ale hlavní je začít sériovou výrobu základního modelu.

Montáž domku IoCamper je docela jednoduchá záležitost, stačí sklopit podstavce a roztáhnout kompletní obytný prostor. Sestavení lze spustit i pomocí mobilního telefonu, tabletu nebo notebooku. Veškeré kroky od zaparkování do bydlení zaberou pět až deset minut, v závislosti na šikovnosti majitelů a specifikaci jejich střechy nad hlavou.

Uvnitř se vyspí až čtyři osoby, které mají k dispozici vše potřebné. V místnostech nechybí plnohodnotné ležení, koupelna, kuchyně, jídelní kout, klimatizace, osvětlení LED, 23palcová televize s audio systémem. Nezávislé napájení může být vyřešeno prostřednictvím solárních panelů, v přístupných oblastech je snadné se připojit k dodávané elektřině a pitné vodě. Výhodou uložení v zadní části automobilu je operativní manipulace, stavba mimo sezónu nepotřebuje zvláštní umístění zabírající další prostor.

Nápad vznikl ve východní Evropě, ale má tendence expandovat do světa. K tomu Tamas Laczko shání podporovatele stejného nadšení, kteří by mu pomohli s počáteční investicí do sériové produkce. Apartmán existuje v ukázkovém provedení, je připraven zaplnit nejen kempy, pokud se podaří sehnat dostatek peněz na výrobu.


Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 1 - IoCamper karavan foto prvni 01Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 2 - IoCamper karavan foto prvni 02Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 3 - IoCamper karavan foto prvni 03Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 4 - IoCamper karavan foto prvni 04Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 5 - IoCamper karavan foto prvni 05Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 6 - IoCamper karavan foto prvni 06Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 7 - IoCamper karavan foto prvni 07Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 8 - IoCamper karavan foto prvni 08Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 9 - IoCamper karavan foto prvni 09Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 10 - IoCamper karavan foto prvni 10Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 11 - IoCamper karavan foto prvni 11Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 12 - IoCamper karavan foto prvni 12Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 13 - IoCamper karavan foto prvni 13Tento vynález vměstná do kufru auta prakticky celý byt. Podívejte se, co umí - 14 - IoCamper karavan foto prvni 14
Menší byt se díky chytrému vynálezu vejde do kufru dodávky a může být kdekoli rozložen během pár minut. Autor nápadu by chtěl svůj sen motivovaný synovým přáním prodávat po celém světě

Zdroj: Io Camper

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše