Tesla ukázala garáže budoucnosti. Nic jiného zřejmě nelze očekávat

Minimálně evropský automobilový svět míří jediným směrem. Kam dokráčí, nám v případě garáží ukazuje Tesla na případu nejnovější hongkongské stavby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tesla ukázala garáže budoucnosti. Nic jiného zřejmě nelze očekávat

19.10.2018 | Mirek Mazal

Minimálně evropský automobilový svět míří jediným směrem. Kam dokráčí, nám v případě garáží ukazuje Tesla na případu nejnovější hongkongské stavby.

Prostřednictvím nové asijské garáže se přeneseme do časů elektrické nadvlády na cestách, která při zachování současných trendů dříve nebo později neodvratně nastane, přinejmenším v Evropě. V zálivu Kowloon Bay na východě Hongkongu totiž Tesla vybudovala zcela novou krytou parkovací plochu, jednu z největších nabíjecích stanic amerických elektromobilů na celém světě a největší v Asii.

Tesla ukázala nové dvoupodlažní nabíjecí místo pod FT Life Tower na ulici 18 Sheung Yuet Rd v rychle se modernizující kancelářské čtvrti. Na stěnách velké části parkovacích míst jsou zásuvky, celkem se vešlo pět desítek nástěnných konektorů. Plocha více než 4 552 metrů čtverečných pojme dohromady 122 aut. „Jsme hrdi na to, že se Hongkong stal místem místo pro vybudování jedné z největších nabíjecích stanic na světě v rámci našeho dlouhodobého závazku vůči zdejším majitelům,“ řekla při otevření mluvčí automobilky. Okázalá stanice vznikla ve spolupráci s majitelem nemovitosti, který nepřekvapivě jezdí v Modelu S.

Prostorná garáž se 122 zdroji elektrické energie má za cíl rozšířit povědomí o Tesle navzdory drastickému poklesu prodeje způsobenému zrušením velkorysých dotací. Američané utrpěli těžkou ránu poté, co místní politická reprezentace loni v dubnu citelně snížila daňové výhody pro osobní vozidla na baterky. Od dubna 2017 do března letošního roku bylo zaregistrováno pouze 136 nových elektromobilů, oproti 5 819 kusům ve stejném období předchozího roku.

Výstavba zázemí pro tiché vozy je součástí ofenzívy vedené k získání nových zákazníků. Elektrické zdroje na zdech budovy dobíjejí disponují výkonem 11 kW a je tedy nepravděpodobné, že by tu všech 50 aut mohlo být dobíjeno současně, to by vyžadovalo celkový elektrický výkon přes 0,5 MW. Majitelé Tesel tu budou moci parkovat za hodinový poplatek ve výši 3,59 amerického dolaru (93 Kč) bez započtení nákladů na dobíjení.

Tesla ukázala garáže budoucnosti. Nic jiného zřejmě nelze očekávat - 1 - Tesla Nejvetsi dobijeci stanice Asie 01Tesla ukázala garáže budoucnosti. Nic jiného zřejmě nelze očekávat - 2 - Tesla Nejvetsi dobijeci stanice Asie 02Tesla ukázala garáže budoucnosti. Nic jiného zřejmě nelze očekávat - 3 - Tesla Nejvetsi dobijeci stanice Asie 03
Hongkong má novou největší nabíjecí stanici v Asii, celá se nachází v podzemní garáži. Tesla tím ukazuje, jak by podobná místa mohla vypadat v budoucnosti

Zdroje: Inside Evs, Jalopnik

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama