Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát

Různé státní organizace se rády chlubí tím, když si do flotily pořídí ekologické, rozumějte elektrické auto. Jeho lesk ale trochu bledne, pokud jej před kamerami dobíjíte dieselovým generátorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát

1.9.2018 | Petr Miler

Různé státní organizace se rády chlubí tím, když si do flotily pořídí ekologické, rozumějte elektrické auto. Jeho lesk ale trochu bledne, pokud jej před kamerami dobíjíte dieselovým generátorem.

Při vší úctě k policistům to trochu připomíná vtipy o tom, jak montují žárovku v pěti lidech - jeden sedí na stole a další čtyři s ním točí. Případ podobného drbání se levou rukou na pravém uchu předvedla včera belgická policie, když se médiím pochlubila první služební Teslou v zemi, 500koňovým Modelem S.

Ta méně zkoumavá předložila tuto zprávu lidem v jásavé podobě. Jde o první policejní Teslu v zemi, která na stovku zrychlí za 4 sekundy a rozjede se až na 250 km/h. Policie hovoří o reálném dojezdu okolo 400 kilometrů na nabití a pochopitelně se chlubí nulovými emisemi. Že to tak není nikdy, protože elektřina nikdy nevzniká bezemisně, víme dávno, belgičtí policisté ale sami dotáhli pochybnosti o oné bezemisnosti na ještě docela jinou úroveň.

Hned při první prezentaci totiž nechali před zraky novinářů dobíjet auto z dieselového generátoru Cummins. To je vrcholně absurdní, neboť pokud má být pořízený elektromobil symbolem odklonu od naftových služebních aut, trochu se míjí účinkem, když je taková náhrada nabíjena naftovým generátorem. Nemluvě o tom, že i kdyby to policie běžně takto dělala, mohlo někoho ze sboru napadnout, že není moudré to ukazovat před zraky celé země. Ale nenapadlo.

Všímavější žurnalisté si toho samozřejmě všimli a Belgičané z toho už teď mají mezinárodní ostudu. Zvláštní také je, že ona Tesla není aktuální model, ale verze před faceliftem z roku 2016. Nic proti nákupům ojetin, u policie ale ani to není obvyklé.

Belgickému Zaventemu bylo na každý pád policií zřetelně pomoženo. Místo emisí z výfuků naftových aut se musí potýkat s emisemi z naftového generátoru, který pak pohání elektrický vůz. Geniální, není-liž pravda?


Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 1 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 01Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 2 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 02Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 3 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 03Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 4 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 04Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 5 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 05Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 6 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 06
První prezentace Tesly Model S belgické policie skončila ostudou

Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 7 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 08Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 8 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 09Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 9 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 10Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 10 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 11Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 11 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 12Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 12 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 13Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 13 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 14Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 14 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 15Belgická policie se chlubila služební Teslou, po prezentaci má ale z ostudy kabát - 15 - Tesla Model S Politie Belgie nabijeni 16
Policie auto skutečně nabíjí naftovým generátorem Cummins

Zdroj: VTM Nieuws

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama