- -

Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy

Proč otevírat auto obyčejným klíčem, když ho můžete otevírat neobyčejným klíčem? Mnoho výhod to neskýtá, jeho cena je přesto astronomická.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy

10.5.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Proč otevírat auto obyčejným klíčem, když ho můžete otevírat neobyčejným klíčem? Mnoho výhod to neskýtá, jeho cena je přesto astronomická.

Nebaví vás odemykat či startovat své auto s běžným klíčem v kapse, který nemusíte strkat do dveří ani zapalování, když si dnes něco takového nabízí i kdejaké levné mini? Nezoufejte, britská firma Senturion je tu, aby vám od vašich strastí pomohla. Nabízí unikátní „klíče” za milionové ceny, které nemá nikdo jiný na světě. Tedy, skoro.

Senturion Elite Supercar Key, jak se celá tahle věcička jmenuje, je náramek, který si necháte naprogramovat tak, aby se choval jako modul bezklíčového přístupu, a pak ho také tak používáte. Rozdíl je v tom, že zatímco normální přístupový modul mají u daného auta všichni tentýž, stejných Senturionů existuje na světě jen sedm. To abyste byli na světě jedním člověkem z miliardy, přesně tak je to zamýšleno.

Samozřejmě, po výrobě sedmi náramků nezavře firma krám. Sedm kusů existuje v každé edici, kterých je větší počet, cena ale naznačuje velkou výjimečnost. Senturion hovoří o nejdražším automobilovém klíči světa a i když jsme viděli i dražší, v rovině sériově vyráběného produktu zřejmě nepřehání. Nejlevnější verze s kůží a platinou či zlatem začínají na 38 350 librách, tedy asi 1,22 milionu korun. Můžete si ovšem pořídit i verzi s diamanty, za kterou dáte nejméně 88 550 liber (2,81 milionu korun). Anebo si můžete nechat navrhnout vlastní design, třeba aby seděl k autu, ke kterému ho budete používat.

Podle nás je ovšem to nejlepší - tentokrát bez ironie, tohle je opravdu zajímavá věc - z nabídky Senturionu edice Meteorite. Je přesně tím, co se píše v názvu - části náramku jsou vyrobeny ze zhruba čtyři miliardy let starého meteoritu, který dopadl na Zemi. Takový kousek si můžete pořídit od 66 640 liber (2,11 milionu korun) a kvůli struktuře meteoritu ani z oněch sedmi kusů nebudou všechny stejné.

Jistě, normální člověk by si třeba pořídil dům nebo nějaké zajímavé auto či dvě, však se dvěma miliony korun se dá dělat spousta věcí. Lidé s trochu jinými starostmi, jako třeba Shmee150, dají přednost Senturionu. Na jeho videu níže můžete spatřit, jak tato věc funguje, velké mystérium ani nečekejte - výsledkem je totéž, jako byste měli klíč v kapse, akorát takto máte náramek za pár milionů na ruce. Asi nás to neokouzluje, ale kdo chce kam...

Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 1 - senturion elite supercar key 01Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 2 - senturion elite supercar key 02Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 3 - senturion elite supercar key 03Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 4 - senturion elite supercar key 04Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 5 - senturion elite supercar key 05Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 6 - senturion elite supercar key 06Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 7 - senturion elite supercar key 07Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 8 - senturion elite supercar key 08Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 9 - senturion elite supercar key 09Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 10 - senturion elite supercar key 10Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 11 - senturion elite supercar key 11Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 12 - senturion elite supercar key 12Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 13 - senturion elite supercar key 13Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 14 - senturion elite supercar key 14Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 15 - senturion elite supercar key 15Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 16 - senturion elite supercar key 16Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 17 - senturion elite supercar key 17Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 18 - senturion elite supercar key 18Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 19 - senturion elite supercar key 19Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 20 - senturion elite supercar key 20Tohle je nejdražší automobilový klíč světa, každý má jen jeden člověk z miliardy - 21 - senturion elite supercar key 21
Verzí je hromada, všechny stojí horu peněz, ale každá jinak vysokou


Shmee150 si pořídil kousek z edice Monaco, s jehož fungováním vás seznámí v Monaku

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama